پنج نکته درباره گوشی‌هایMate 10 و Mate 10 Pro

محصولات Mate 10 و Mate 10 Pro با هوش مصنوعی خود در کنار سیستم‌عامل اندروید 8.0 و رابط کاربری EMUI 8.0 قابلیت‌های جالبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. EMUI یا همانEmotion User Interface پوسته سفارشی‌شده‌ای است که هواوی برای سیستم‌عامل اندروید طراحی کرده است. این رابط کاربری موجب می‌شود که سیستم‌عامل در مجموع سریع‌تر و بهینه‌تر کار کرده و تجربه بهتری را برای کاربران ایجاد کنند. آخرین نسخه EMUI نسخه 8.0 است که دارای پنج قابلیت جالب است.

1.     رفتار را پیش‌بینی می‌کند

یکی از اهداف هواوی از عرضه رابط کاربری اختصاصی خود این بوده که بازده کاری گوشی طی استفاده طولانی‌مدت حفظ شود؛ چراکه یکی از مشکلات رایج سیستم‌عامل اندروید، کند شدن آن پس از چند ماه استفاده است. به همین دليل هواوی مدعی است که در واقع EMUI خیال کاربران را از کند شدن گوشی پس از ماه‌ها استفاده راحت کرده است. در نسخه آخر EMUI یعنی نسخه 8.0 علاوه بر حفظ سرعت و پایداری سیستم حتی پس از 18 ماه استفاده، مزیت دیگری نیز وجود دارد و آن پیش‌بینی رفتار کاربران بر مبنای رفتار قبلی او با گوشی بوده است. به این ترتیب با پیش‌بینی این رفتار، گوشی در هر لحظه می‌تواند تعیین کند که کاربر قصد بهره‌گیری از چه نرم‌افزاری را دارد و تا چه میزان از منابع سیستمی ‌و پردازشی باید به او اختصاص یابد. به این ترتیب برنامه‌هایی که شما بیشتر از آنها استفاده می‌کنید سریع‌تر باز می‌شوند.

2.     تشخیص انگشت از مفصل در صفحه‌نمایش

گوشی‌های هواوی با رابط کاربری EMUI تنها گوشی‌هایی در بازار هستند که می‌توانند ضربه مفصل انگشت را از لمس نوک انگشتان تشخیص و تمیز دهند. به این ترتیب شما با خم کردن انگشت و ضربه مفصل انگشت به صفحه‌نمایش و کشیدن آن به اشکال مختلف، امکان کارهای مختلف مانند عکس گرفتن از صفحه، تقسیم صفحه‌نمایش، فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش و کارهای دیگری را خواهید داشت.

 

3.     جابه‌جایی ميان دو هویت کاربری

اگر شما هم از دو گوشی هوشمند برای جداسازی هویت‌های شخصی و تجاری خود در شبکه‌های اجتماعی از یکدیگر بهره می‌گیرید، از این پس با EMUI 8.0 در گوشی‌هایMate 10  وMate 10 Pro می‌توانید از قابلیت App Twin بهره بگیرید و به یک نرم‌افزار با اکانت‌های کاربری متفاوت در یک زمان متصل شوید.

 

4.     فضای خصوصی برای اطلاعات شخصی

بسیاری از ما این را شنیده‌ایم که گوشی‌های هوشمند نمی‌توانند خصوصی و امن باشند، اما شرکت هواوی می‌گوید گوشی‌های جدید Mate 10 و Mate 10 Pro یک فضای خصوصی با عنوان Private Space در اختیار کاربر می‌گذارد که عکس و اسناد خصوصی فقط در اختیار شما باشد. به محض مخفی کردن اطلاعات شخصی خود در این فضا می‌توانید محتوای تلفن همراه خود را بدون نگرانی از دیده شدن اطلاعات شخصی با سایر دوستان به‌اشتراک بگذارید.

5.     اشتراک سریع و آسان فایل‌ها

به‌اشتراک گذاشتن فایل‌ها در صورتي كه فایل‌ها بزرگ باشند یا سرعت ارتباط ضعیف باشد، دردسر زیادی برای شما ایجاد مي‌کند. با HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات می‌تواند ساده و سریع باشد و به ارتباط اینترنت هم نیازی ندارد. با وجود EMUI نسخه 8.0 می‌توان تا 100 برابر سریع‌تر از بلوتوث اطلاعات را به‌اشتراک گذاشت. به‌علاوه در این گوشی‌ها با امکان Phone Clone امکان دارید خیلی سریع اطلاعات گوشی قدیمی‌خود را (چه اندروید و چه iOS) به گوشی جدید خود منتقل کنید.

 

اخبار بازی

اخبار برگزیده

اخبار بازی

اخبار بازی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه