عرضه بازی DayZ برای کنسول PlayStation4

بازی ویديویی DayZ که در سال 2013 توسط کمپانیBohemia Interactive جمهوری چک معرفی شده است، در تاریخی نامشخص از سال 2018 به‌صورت رسمی عرضه خواهد شد. در ابتدای کار بازی جهان آزاد DayZ به‌صورت Early Access فقط روی پلتفرم Microsoft Windows قابل اجرا بوده است، اما طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویديویی، بازی DayZ به هنگام عرضه رسمی نسخه کنسولی نیز خواهد داشت.

بازی DayZ عنوان نام‌آشنایی است که به‌صورت Early Access از سال 2013 تا مدتی پیش برای پلتفرم Microsoft Windows  در دسترس بوده و طی آن بازیکنان خود را در نقشه‌ای پهناور که سراسر آن به قلمرو زامبی‌ها تبدیل شده است، می‌دیدند. بازیکنان در DayZ با به‌دست آوردن آیتم‌هایی مانند اسلحه، لباس، غذا و... باید سعی در بقاي خود در این منطقه خوفناک داشته باشند. اما نکته‌ای که این بازی را از دیگر بازی‌های ویديویی متمایز می‌کند، این است که اگر بازیکنان در این بازی به هر دلیلی کشته شوند، باید بازی را از ابتدا آغاز کرده و به همین دلیل سطح ریسک‌پذیری خود را تا حدامکان پایین آورند. به این ترتیب بازیکنان وارد چالش هیجان‌انگیز بازی خواهند شد که سراسر آن استرس و اضطراب است. به‌علاوه به این دلیل که امکان چندنفره بودن در بازی قرار داده شده است، امکان دارد که بازیکنان برای به‌دست آوردن آیتم‌های مختلف حتی با یکدیگر درگیر شده و یکدیگر را به قتل برسانند.

همان‌طور که اشاره شد، مدتی پیش بازی از حالت Early Access خارج شده و طبق آخرین اخبار DayZ در سال 2018 به‌صورت رسمی عرضه خواهد شد. نکته‌ امیدوار‌کننده برای کاربران PlayStation 4 این است که سازندگان خبر عرضه نسخه کنسولی بازی DayZ را نیز منتشر کرده‌اند. با انتشار خبر عرضه رسمی این بازی در سال 2018 قطعا بازی DayZ برای پلتفرم‌های Microsoft Windows و Xbox One عرضه خواهد شد. حال طبق این گفته، کاربران PlayStation 4 بی‌صبرانه منتظرند تا ببینند آیا این بازی در انحصار مایکروسافت خواهد بود یا خیر؟

در پاسخ این پرسش یکی از اعضای استودیو  Bohemia Interactiveبه‌صورت رسمی خبر انتشار بازی DayZ  برای کنسول PlayStation4 را منتشر کرد و این بازی پس از عرضه برای پلتفرم ‌‌Xbox One‌، با تاخیر برای کنسول PlayStation4 نیز عرضه خواهد شد.

به این ترتیب بازی DayZ در سال 2018 میلادی به‌صورت رسمی برای PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows  منتشر خواهد شد، اما نکته قابل تامل این است که  منظور از تاخیر در عرضه دقیقا چه مدت زماني است؟ آیا این بازی در همان سال 2018 منتشر خواهد شد یا خیر؟

 

عظمتی که بر باد رفت!

با کیوبنگ رکورد بزنید

بوي بهبود از شب عيد مي‌آيد!

حال خوب قاچاق‌فروش‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه