با کیوبنگ رکورد بزنید

بازی اندرویدی و ایرانی کیوبنگ، موفق به دریافت جایزه بهترین بازی اکشن در جریان ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران شد و جای امیدواری است که شاهد پیشرفت روزافزون بازی‌های ایرانی هستیم. درحال حاضر این صنعت نوپا در ایران، درحال پوست‌اندازی است و بازی‌سازان به جای کپی عناوین خارجی‌، به استفاده از خلاقیت بازی‌سازان ایرانی پرداخته‌اند. بازی کیوبنگ که ساخته استودیو آرنا است، با وجود کاستی‌هایی که دارد، ایده خوبی را پیاده‌سازی کرده است و هدف از انجام بازی یعنی سرگرمی را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد.

هدف از انجام بازی کیوبنگ رکورد زدن است، اما در صورت دوام بیشتر در محیط بازی، امتیازها و سکه‌های بیشتری نصیب بازیکن خواهد شد که از آنها می‌تواند در خرید اسلحه‌ها استفاده کند. شايان ذکر است که این اسلحه‌ها چندان هم ارزان نیستند که به‌راحتی بتوان به دستشان آورد و خرید اسلحه در بازی به امری چالش‌زا مبدل خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد داستان کیوبنگ با حمله موجودات عجیب به تهران شروع می‌شود و بازیکن باید به‌وسیله سلاح‌های مختلف سعی در نابودی این موجودات داشته باشد. در ابتدای بازی شاهد وجود نقشه‌ بزرگ و متراکمی هستیم که به‌خوبی بازیکن را به چالش می‌کشد و گهگاه او را در یک بن‌بست گیر می‌اندازد. با اینکه این نقشه‌ها از نظر اندازه و تراکم قابل قبول هستند، اما وجود نقشه‌های متنوع‌تر و بیشتر می‌توانست برای بازیکن جذابیت و لذت دوچندانی را داشته باشد و او را به تکرار چندباره‌ بازی ترغیب کند. به‌علاوه بازی دو حالت شلیک خودکار و نشانه‌گیری دستی را در دسترس بازیکن قرار می‌دهد که در صورت انتخاب گزینه دوم، بازیکن وارد چالشی سخت خواهد شد. به این ترتیب می‌توان حدس زد که یکی از اصلی‌ترین خصیصه‌های این بازی، درجه‌ سختی آن است که بازیکن را وادار می‌کند تا با نهایت توان خود به انجام آن بپردازد.

بازی برای بازیکنان شرایط مختلفی از نظر آب‌وهوا و درجه‌ سختی دشمنان را درنظر گرفته است که در صورت دوام بیشتر در محیط بازی، بازیکن با آنها روبه‌رو خواهد شد. به‌علاوه چهار شخصیت متفاوت در بازی وجود دارد که برای به‌دست آوردن آنها امتیازهای بسیار زیادی نیاز است، در نتیجه این امر امکان دارد که بازیکن ناامیدانه از خیر به‌دست آوردن یک شخصیت جدید بگذرد.

بازی کیوبنگ هم‌اکنون برای دستگاه‌های اندرویدی در دسترس بوده و کاربران این سیستم‌عامل می‌توانند آن را دانلود و نصب كنند.

 

عظمتی که بر باد رفت!

بوي بهبود از شب عيد مي‌آيد!

حال خوب قاچاق‌فروش‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه