از سوی شرکت خدمات انفورماتیک انجام شد

تجهیز همه شعب موسسه نور به سامانه بانک ایران

سیستم یکپارچه متمرکز بانکی مشتمل بر تمامی سامانه‌های مرکزی، تحویلداری، کارت، تسهیلات، سیستم‌های بین بانکی، مدیریت مالی، سامانه‌های اطلاع‌رسانی و مانیتورینگ، موبایل‌بانک، اینترنت‌بانک و تلفن‌بانک به صورت کامل برای موسسه اعتباری نور پیاده‌سازی شد و فرایند تبدیل حساب‌های سنتی این موسسه به حساب‌های متمرکز سامانه جدید نیز، با سرعت ادامه دارد.

فرهاد فائز، معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمت انفورماتیک، در این رابطه گفت: موسسه نور حاصل ادغام سه موسسه مالی کوچک‌تر شامل، کارسازان آینده، ریحانه‌گستر مشیز و پیشگامان کویر یزد است که هر یک دارای سیستم متمرکز خاص خود بوده‌اند و شرکت خدمات انفورماتیک متولی ادغام سامانه‌های بانکی این سه موسسه در یک سیستم متمرکز واحد و همچنین انتقال حساب‌های موجود به سیستم متمرکز جدید به‌نام "بانک ایران" شده است.

به گفته وی، در همین راستا، شرکت خدمات انفورماتیک سامانه‌های مورد نظر موسسه و محصولات اختصاصی آن را پیاده‌سازی کرده و اولین شعبه پایلوت (غیر عملیاتی) با استفاده از این سامانه در اسفند ماه سال 94 به بهره‌برداری رسید. با اقدامات به عمل آمده توسط طرفین و تلفیق اطلاعات مالی موسسه اعتباری نور با  سامانه متمرکز بانک ایران، اولین شعبه موسسه نور به صورت عملیاتی در تاریخ 12 مهرماه سال جاری شروع به کار کرد. راه‌اندازی سامانه ساتنا و پایا به ترتیب در آبان و آذر ماه گذشته و اتصال به سامانه شتاب در آذر ماه، نقطه عطفی در فعالیت‌های بانکی این موسسه به شمار می‌رود که با تلاش شرکت خدمات انفورماتیک و همراهی‌های موسسه نور به انجام رسیده است.

وی همچنین افزود: تبدیل حساب‌های سه موسسه موصوف به حساب‌های متمرکز بانک ایران نیز از 24 آذر ماه آغاز شده و با سرعت و جدیت ادامه دارد. انتظار می‌رود این مرحله از اقدامات نیز تا پایان سال به اتمام برسد.