هنگام استفاده از موبایل

عادت‌های اشتباه را ترک کنید

در اين شماره تعدادي اپليکيشن مفيد معرفي شده‌اند که در دسته بهترين اپليکيشن‌هاي ماه گذشته نيز جاي دارند. براي بهبود عادت‌هاي اشتباه در زمان استفاده از تلفن همراه، ايجاد تغييرات ظاهري در اسمارت‌فون خود و نيز ساخت گيف‌ها و فيلم‌هاي تکرارشونده مي‌توانيد از اين برنامه‌ها بهره‌مند شويد.

Posture - be mindful

محققان اعلام کرده‌اند که به‌طور متوسط ما در طول روز هشتاد و پنج بار از موبايل هوشمندمان استفاده مي‌کنيم. عده بسياري عادت دارند موبايل را در موقعيتي نگه دارند که فشاري نزديک به بيست و هفت کيلوگرم به گردن وارد شود. استفاده از اين گجت اجتناب‌ناپذير است، اما مي‌توان با تغيير عادت‌ها صدمات آن را کاهش داد. اپليکيشن Posture - be mindful نيز به همين منظور طراحي شده است. اين برنامه به شما يادآوري مي‌کند تا موبايلتان را رو‌به‌روي چشم‌ها نگه داريد تا گردنتان فشار کمتري را متحمل شود. با بهره‌گيري از اين اپليکيشن مي‌توانيد عادت‌هاي خود را هنگام استفاده از گجت‌ها تغيير دهيد و وضعيت سلامت خود را بهبود بخشيد. برنامه Posture به‌صورت رايگان براي سيستم‌عامل اندرويد قابل دريافت است.

FastKey Launcher

لانچر‌ها يکي از بهترين راه‌ها براي ايجاد تغيير و تنوع در ظاهر اسمارت‌فون‌ها هستند.‌FastKey Launcher را مي‌توان به‌عنوان يکي از لانچر‌هاي مخصوص سيستم‌عامل اندرويد نام برد. اين لانچر بسيار سبک بوده و از اين رو به‌سرعت اجرا مي‌شود و حجم کمي از باتري دستگاه را استفاده مي‌کند که از مزيت‌هاي اين لانچر به حساب مي‌آيد. يافتن سريع اپليکيشن، مخاطبان و تماس با افراد مورد نظر از طريق صفحه اصلي نيز از قابليت‌هاي FastKey Launcher است. اين لانچر را مي‌توانيد براي اسمارت‌فون اندرويدي خود به‌صورت رايگان دريافت كنيد.

Frame – Wallpapers

يکي ديگر از راه‌هاي ايجاد تنوع در ظاهر اسمارت‌فون‌ها، تغيير تم و تصوير زمينه است که پس از تغيير لانچر مي‌تواند محيط جديدي برايتان ايجاد كند. برنامه Frame – Wallpapers شامل تصاويري دلنشين با کيفيت عالي مي‌شود که به دسته‌هاي مختلف از جمله بنا‌ها، طبيعت و... تقسيم شده‌اند. اين برنامه رايگان براي سيستم‌عامل اندرويد طراحي شده و شما مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه‌اي آن را دريافت کنيد. در جديدترين نسخه آن، مي‌توانيد عکس‌ها را با موضوع مورد نظر جست‌وجو کرده و تصاوير مورد علاقه‌تان را در دسته favorites قرار دهيد.

Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder

مدتي است که ساخت گيف‌ها طرفداران بسياري پيدا کرده و استفاده از اپليکيشن‌هايي که به اين منظور طراحي شده‌اند، گسترش يافته است. اگر شما نيز فيلمي داريد که مي‌خواهيد به گيف‌هايي با کيفيت بالا تبديل کنيد، اپليکيشن Gfycat Loops در اختيار شما است. اين برنامه را مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه‌اي براي دستگاه‌هايي با سيستم‌عامل‌هاي iOS و اندرويد، دريافت کرده و با تهيه فيلمي توسط دوربين موبايل و نيز ويديو‌هاي موجود در گالري خود، گيف‌هايي زيبا بسازيد. در صورت تمايل مي‌توانيد از صفحه موبايل خود نيز فيلمي تهيه كرده و آن را به گيف تبديل کنيد. اين مورد بيشتر براي آموزش يا نشان دادن فرايند انجام کاري در موبايل‌ها انجام مي‌شود. براي مثال مي‌توانيد فيلمي از نحوه ايجاد يک کانال در تلگرام تهيه کنيد. براي ايجاد تنوع و خلاقيت در گيف‌ها مي‌توانيد متن‌هايي به‌عنوان کپشن به آنها اضافه کرده و افکت‌هايي روي آنها اعمال كنيد. نتيجه به‌دست‌آمده قابل اشتراک‌گذاري در برنامه‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي مانند واتس‌اپ، تلگرام، فيس‌بوک، توييتر، اينستاگرام و موارد ديگر است. امکان به‌اشتراک‌گذاري آدرس گيف‌ها در برنامه‌هاي ارتباطي نيز وجود دارد.

Boomerang from Instagram

با اين برنامه مي‌توانيد فيلم‌هاي کوتاهي بسازيد که بار‌ها تکرار مي‌شوند. تکرار فيلم‌ها به‌صورت ابتدا تا انتها و برعکس است. يعني فيلم پخش مي‌شود و بعد برعکس فيلم و اين روند ادامه پيدا مي‌کند. اپليکيشن Boomerang، 10 عکس از محيطي که مورد نظرتان است تهيه مي‌کند و با کنار هم قرار دادن آنها، فيلمي مي‌سازد. با تند کردن فاصله رفتن از يک عکس به عکس بعدي، اين فضاي خالي پر مي‌شود. براي استفاده از Boomerang نيازي به عضويت يا ساخت اکانت نيست. اين برنامه براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS به‌صورت رايگان در دسترس است.

نقد و بررسی بازی