پست بانك از مشتريان بي‌موبايل هم كارمزد پيامك گرفت

 

پست‌بانک بدون کسب اجازه از مشتریان، اقدام به کسر هزینه 10 هزارتومان از حساب آنها کرده است.

به گزارش عصر ارتباط، مدير امور فناوري اطلاعات پست‌بانك با تاييد كسر هزينه 10 هزار توماني بابت ارايه خدمات پيامك از حساب مشتريان اين بانك گفت: ما به صورت آني اين مبلغ را از حساب مشتريان كسر نكرديم، بلكه ابتدا اين مبلغ را به مدت یک ماه و نیم در حساب آنها بلوكه كرديم و پس از آنكه مشتريان نسبت به كسر اين هزينه اعتراضي نداشتند اين مبلغ را از حساب آنها بابت ارايه خدمات پيامكي كسر كرديم.

فرهاد بهمني افزود: در مدت یک ماه و نیم با روش‌هايی اين موضوع را اطلاع‌رساني كرديم و هنگامی که مشتري براي حذف سرويس اقدامي انجام نمي‌دهد به اين مفهوم است كه براي دريافت خدمات رضايت دارد.

وي در خصوص اينكه عمده فعاليت پست‌بانك در مناطق روستايي است و بالاي 50 درصد مشتريان آن را روستاييان تشكيل مي‌دهند از همين رو احتمالا بسياري از مشتريان از كسر اين هزينه مطلع نيستند كه به دريافت آن اعتراض كنند، گفت: ما اطلاع‌رساني لازم را از مسيرهاي گوناگون از جمله پيامك به مشتريان و همچنين به صورت حضوري به آنها انجام داده‌ايم.

بهمني در پاسخ به اين مساله كه پست‌بانك طبق اعلام بانك مركزي در صورتي مي‌تواند از مشتريان هزينه ارايه خدمات پيامكي را دريافت كند كه مشتري اعلام رضايت كرده باشد، گفت: ما دقيقا براساس قانون در اين زمينه عمل كرده‌ايم و از مبادي مختلف اين موضوع را اطلاع‌رساني كرديم.

وي تاكيد كرد: يكي از مشكلات پست‌بانك ناقص بودن اطلاعات مشتريان است كه به عنوان مثال شماره موبایل، آدرس، تلفن و برخي موارد هويتي شامل آن مي‌شود و يكي از اهداف ما در خصوص كسر هزينه پيامك اين بود زماني كه مشتريان جهت اعتراض به اين موضوع به شعب ما مراجعه مي‌كنند اطلاعات آنها را كامل كنيم.

به نظر می‌رسد پست‌بانک در اقدامی عجولانه اقدام به کسر هزینه پیامک از افرادی که حتی تلفن همراه ندارند کرده و مدیر امور فناوری اطلاعات پست‌بانک نیز در همین گفت‌وگو یکی از مشکلات پست‌بانک را نداشتن شماره همراه افراد و مابقی اطلاعات هویتی مشتریان خود اعلام می‌کند.

 

وي بيان كرد: در حال حاضر نيز چنانچه مشتري خواهان برگشت پول باشد مي‌تواند با مراجعه به شعب ما در خصوص برگشت پول درخواست خود را ارجاع دهد.