سکوت سازمان تامین اجتماعی طولانی و نگران‌کننده شد

اختلال بی‌سابقه در سامانه سوابق بیمه‌شدگان

روال بر این است که اختلال در سامانه‌های پرکاربرد را همیشه قبل از انجام هر گونه تغییراتی به مشترکان اطلاع می‌دهند.
اما اکنون یکی از پرکاربردترین سامانه‌های اینترنتی سازمان تامین اجتماعی نزدیک به دو ماه است که در سکوت و اطلاعات مبهم این سازمان از دسترس خارج شده است.
این روزها افرادی که برای دریافت سوابق کاری خود به دفاتر کارگزاری خدمات بیمه تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند با این پاسخ در دفاتر مواجه می‌شوند که دو ماه است سامانه قطع است و زمانی هم که علت و زمان رفع مشکل را می‌پرسند پاسخی دریافت نمی‌کنند.
خبر از دسترس خارج‌شدن سامانه
اواخر مهر‌ماه بود که خبر از دسترس خارج‌شدن طولانی‌مدت و یک ماهه سامانه مشاهده سوابق تامین اجتماعی به تیتر برخی خبرگزاری‌ها تبدیل شد.
ماجرا از این قرار است که از مدتی قبل سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان تامین اجتماعی از دسترس مخاطبان خارج شده و کاربران پس از مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی برای مشاهده سوابق خود با این پیام مواجه می‌شوند: «بیمه‌شدگان عزیز: از آنجایی که حفظ حریم شخصی شما و ارتقای نرم‌افزارهای مربوطه، از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وظایف سازمان تامین اجتماعی می‌باشد لذا سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان در حال بازطراحی و به‌روزرسانی بوده و به‌زودی با افزایش سطح کیفی و امنیتی، مجددا راه‌اندازی خواهد شد.»
در همین حال اما هر روز تعداد زیادی از بیمه‌شدگان که جمعیت کثیری از آنها هم قشر سالمند هستند به دلیل آنکه نمی‌توانند از طریق اینترنت سوابق خود را مشاهد کنند مجبور به مراجعه به شعب تامین اجتماعی و تحمل صف‌های طویل در شعبات این سازمان شده و نهایتا نتیجه‌ای هم عایدشان نمی‌شود.
از سوی دیگر بسیاری از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی هم در تماس با رسانه‌ها از این موضوع گلایه می‌کنند و یکی از آنها برای نمونه گفته است: «دسترسی به سوابق بیمه‌ام، طی چند ماه اخیر خیلی مهم بود و حتی به شعب بیمه که مراجعه می‌کنم، آنها هم از اختلال این سامانه می‌گویند.» حال باید دید مردم تا کی می‌بایست برای حل مشکل سیستمی پرکاربرد، معطل بمانند.
وعده رفع مشکل عملیاتی شد؟
نکته قابل توجه آنکه اختلال طولانی و کم‌سابقه در این سامانه با اطلاع‌رسانی رسمی و دقیق همراه نبوده است؛ موضوعی که زمینه‌ساز شایعاتی در خصوص مشکل سامانه استعلام سوابق بیمه سازمان تامین اجتماعی شده که به علت فقدان مستندات و اطلاعات رسمی از طرح آنها معذوریم. اما با این وجود شایعات مختلفی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های موبایلی در حال طرح است.
به همین دلیل در تماسی که تحریریه هفته‌نامه عصر ارتباط با یکی از مسوولان روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی داشت اعلام شد که سازمان تامین اجتماعی در حال رفع مشکل طی یکی دو روز آتی و بالاآوردن سایت جدید است.
کمی بعد از این پیگیری، متن نوشته شده در این صفحه به این شکل تغییر کرد: «سایت سابقه در حال به‌روزرسانی می‌باشد و در حال حاضر آماده بهره‌برداری نمی‌باشد، دستورالعمل استفاده از سایت جدید متعاقبا اعلام می‌گردد.»
گفتنی است، پیش از این نیز مدیرکل نام‌نویسی حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه‌ای با اشاره به حواشی و خبرهای فراوان درباره مسدود بودن سامانه سوابق تامین اجتماعی اعلام کرده بود: «‌ان‌شاءا... در آینده‌ای نزدیک با یک سامانه‌جدید و ارتقا‌یافته از لحاظ امنیتی و اپلیکیشنی روبه‌رو خواهیم بود.»
وی در این مصاحبه درباره زمان راه‌اندازی مجدد این سامانه و رونمایی از نسخه جدید آن نیز گفته بود: «من فکر می‌کنم با توجه به روند جاری، در اوایل آبان‌ماه این سامانه با نگارشی جدید و با توان و اطلاعاتی بیش از گذشته در دسترس بیمه‌شدگان عزیز قرار بگیرد، ضمن اینکه ما از شهروندان نیز بابت این مشکل پیش‌آمده عذرخواهی هم می‌کنیم.»
در نهایت اینکه از روز سه‌شنبه سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در آدرس tamin.ir/savabegh در دسترس قرار گرفت و ظاهرا اختلال طولانی رفع شد. اما برای اطمینان از عملکرد صحیح این سامانه تلاش کردیم تا اقدام به دریافت سوابق کنیم. **در گام نخست این فرایند نیاز به کد ملی و شماره تلفن همراه بود و گام دوم نیازمند پیامک شناسه فعال‌سازی از طرف سایت سازمان تامین اجتماعی بود، که این اتفاق تا زمان تنظیم این گزارش رخ نداد و پیامک ادامه استعلام ارسال نشد.**
مروری بر سوابق اختلال‌های قبلی
این سامانه سودمند از مدت‌ها قبل و با نیت دسترسی آسان و بدون مراجعه حضوری بیمه‌شدگان به شعب سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور راه‌اندازی شده که طبق شمارشگر روی این سامانه تاکنون بالغ بر 24 میلیون مراجعه را ثبت کرده است.
تعداد بالای بازدیدها از این سایت گویای این موضوع است که سامانه مذکور از اهمیت بالایی برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برخوردار بوده است.
در این خصوص شاید تعیین بازه زمانی دقیق برای راه‌اندازی سامانه می‌توانست حد‌اقل تکلیف مردم را روشن کند؛ چراکه با توجه به ذکر عبارت «به‌‌زودی...راه‌اندازی می‌شود» انتظار می‌رفت این سامانه حداکثر ظرف یک هفته راه‌اندازی شود.
جالب است بدانید که یک بار هم در اواخر سال 92 سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان تامین اجتماعی برای 12 ساعت قطع شد که البته قبل از قطعی توسط روابط عمومی تامین اجتماعی این موضوع اطلاع‌رسانی شده بود و پس از اتمام 12 ساعت بار دیگر وصل شد.
**در سال 93 نیز روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی برای احترام به بیمه‌شدگان خود و البته ارسال این پیام که تا چه حد در خصوص اختلال‌ سامانه پرکاربرد استعلام سوابق بیمه، دقیق و محاسبه‌گر هستند، حتی یک ساعت اختلال این سامانه را هم اطلاع‌رسانی کردند.**
در خبر مذکور که روز یکشنبه 24 فروردین‌ماه روی سایت سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت، آمده بود:
«سامانه‌های مشاهده سوابق بیمه‌شدگان تامین‌ اجتماعی و ارسال غیرحضوری لیست حق‌بیمه کارفرمایان به‌طور موقت قطع است.»
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی، بر اساس گزارش دفتر راهبری سیستم‌های تامین‌اجتماعی، این دو سامانه به نشانی‌های tamin.ir/savabegh و samt.tamin.ir از ساعت ١٢ تا ١٣ بعدازظهر روز یکشنبه مورخ ٢٤/١/٩٣ قطع است. کاربران می‌توانند بعد از مدت زمان یادشده نسبت به امور بیمه‌ای خود اقدام کنند.»
اما این ‌بار گویا محاسبات دقیقی در خصوص زمان بازگشت به کار سامانه مذکور انجام نشده بود؛ **موضوعی که گذشته از انبوه مراجعات بی‌حاصل و مکرر بیمه‌شدگان سردرگم به کارگزاری‌ها و تحمیل هزینه‌های گسترده به ایشان، زمینه‌ساز تقویت شایعاتی هم شده بود.**
جمع‌بندی و نتیجه‌گیری
**به هر صورت به نظر می‌رسد شاید بهتر بود سازمان تامین اجتماعی با توجه به مراجعات انبوه مردم به این سازمان و نیاز به تقویت ارایه خدمات غیرحضوری، در شرایط مشابه که برآورد دقیقی از زمان به‌روزرسانی سامانه ندارند، به شکل موازی سامانه قبلی را ولو با اطلاعات به‌روز نشده حفظ کرده و اقدام به رفع اشکال یا ایجاد سامانه جدید کنند.**
هفته‌نامه عصر ارتباط هفته آینده به پیگیری سرنوشت رفع اختلال سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان خواهد پرداخت.

نقد و بررسی بازی