عرضه نسل سوم ساعت هوشمند Gear در ایران

شرکت سامسونگ با الهام گرفتن از ساعت‌های کلاسیک، Gear S3 را طراحی و روانه بازار کرد.

ساعتی در دو مدل فرانتیر (Frontier) که بیشتر مورد توجه جوانان قرار می‌گیرد و مدل کلاسیک (Classic) که بیشتر نظر افرادی با سبک‌های پوششی رسمی را جلب می‌کند.

صفحه‌نمایش 3/1 اینچی با وزن کم، این ساعت‌ها را به محصولی سبک و در عین حال کاربردی تبدیل می‌کند که به راحتی و در همه حال می‌توان بدون نیاز به گوشی از تمام اعلانات و اتفاقاتی که در حال وقوع است خبردار شد.

ساعت Gear S3 تنها برای انتقال اعلانات از روی گوشی به مچ نیست. به کمک سیستم‌عامل تایزن و البته توسعه‌دهندگان این پلتفرم، Gear S3 اپلیکیشن، بازی و صفحات ساعت‌های بسیاری دارد که کاربر می‌تواند از طریق گوشی و با استفاده از برنامه SAMSUNG Apps آنها را روی ساعت نصب کند.

صفحات متنوع ساعت به کاربر امکان می‌دهد تا هر ظاهر مورد نظر خود را انتخاب کند.

این ساعت همچنین اپلیکیشن‌های بسیاری در فروشگاه سامسونگ دارد که بخشی از آنها مختص Gear S3 هستند و روی مدل قدیمی‌تر یعنی Gear S2 نصب نمی‌شوند. اپلیکیشن نقشه نیز چنین وضعیتی دارد، چون Gear S3 نخستین ساعت هوشمندی است که با GPS داخلی روانه بازار شده است. البته کاربر می‌تواند از GPS برای دیدن مسیر پیاده‌روی‌اش هم استفاده کند؛ یعنی او پس از دویدن یا پیاده‌روی، مسیرش را روی نقشه می‌بیند و می‌تواند در صورت تمایل آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

برنامه رصد سلامتی و تناسب ‌اندام S Health سامسونگ، از طریق مچ هم ضربان قلب و هم تعداد قدم‌ها را می‌شمارد و به کاربر اجازه می‌دهد میزان کافئین و آبی را که در طول روز می‌نوشد، از طریق ساعت به S Health بفرستد تا کنترل بیشتری بر سلامت خود داشته باشد.

ساعت Gear S3 همچنین به میکروفن مجهز شده تا پاسخ دادن به تماس‌ها از طریق مچ دست امکان‌پذیر باشد. میکروفون این ساعت به کاربر امکان می‌دهد از فاصله معقولی با آن سوی خط ارتباط برقرار کند و نیازی نیست حتماً ساعت را جلوی دهان بگیرد.

بلندگوی ساعت نیز در مواقع پاسخگویی به تماس‌ها به کمک کاربر می‌آید. البته این ویژگی نیز تک‌کاربردی نیست و هنگام ورزش کردن و هر زمان دیگری که کاربر دوست داشته باشد بدون گذاشتن هدفون روی گوشش به آهنگ گوش دهد، به کمک او می‌آید.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه