نسخه اولیه ویندوز جدید مایکروسافت لو رفت

در حالی که ویندوز ۱۰ منتقدان زیادی دارد، مایکروسافت بی توجه به این انتقادات در حال طراحی نسخه ای تازه از این سیستم عامل موسوم به ویندوز ۱۰ کلود است.

به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، انتشار یک نسخه اولیه و ساده از ویندوز کلود ۱۰ در فضای مجازی نشان می دهد که مایکروسافت به طور جدی این طرح را پیگیری می کند.

نسخه اولیه این سیستم عامل در فروشگاه آنلاین ویندوز موسوم به ویندوز استور به طور قفل شده در دسترس است و کاربران امکان نصب آن را بر روی رایانه های خود ندارند.

اما یکی از کاربران توییتر با شناسه کاربری ADGUARD، فایل ISO ویندوز کلود را منتشر کرده تا بتوان آن را از طریق حافظه های فلاش نصب کرد. فایل این ویندوز بر روی یک سرور کلود در روسیه میزبانی می شود.

ویندوز ۱۰ کلود در واقع نسخه ای سبک و بهینه سازی شده از ویندوز ۱۰ برای نصب بر روی نوت بوکهاست که رقیبی برای سیستم عامل کروم گوگل محسوب می شود. نصب برنامه های سنتی رایانه های شخصی بر روی ویندوز کلود ممکن نیست و کاربران تنها می توانند برای تامین نیازهای نرم افزاری خود از برنامه ها و appهای موجود در ویندوز استور استفاده کنند.

تفاوت نرم افزارهای عادی با نرم افزارهای ویندوز استور در این است که نرم افزارهای عادی مولفه های خود را در نقاط مختلف رایانه های شخصی نصب می کنند و بارگذاری و نصب آنها از هر منبعی ممکن است، اما برنامه های موجود در ویندوز استور بسته ای مستقل هستند که تنها در یک نقطه نصب می شوند و خرید آنها تنها از ویندوز استور که به طور انحصاری در تسلط مایکروسافت است، ممکن است.

مایکروسافت مدعی است برنامه های ویندوز استور ایمن تر از برنامه های رایانه های رومیزی هستند، زیرا در محیطی کنترل شده طراحی و عرضه شده اند. حتی اگر یکی از این برنامه ها هک شوند، کنترل آنها و جلوگیری از سرایت آلودگی به بقیه سیستم عامل با سهولت بیشتری ممکن است.

 

ساخت شارژر برای فناوری های پوشیدنی

اپل حق امتیاز اختراع یک  شارژر جدیدی پوشیدنی برای  ساعت های هوشمند خود را ثبت کرده است.

 به گزارش مهر، به نقل از دیلی میل این حق امتیاز  نشان دهنده ظاهری تازه برای مدل جدید ساعت اپل با صفحه ای گرد است.

 براساس حق اختراع ثبت شده، این دستگاهی برای شارژ کردن وسایل الکترونیکی پوشیدنی است. بر این اساس دو طرح در حق اختراع ثبت شده است.

در یکی از طرح ها شارژر در بند ساعت کارگذاشته می شود. در طرح دوم ماژولی جداگانه زیر شاسی ساعت قرار می گیرد و به بند می چسبد.

همچنین اپل برای جلوگیری از  سوختگی کاربر به دلیل گرمای شارژر مداری خنک کننده زیردستگاه خواهد ساخت.

 

عرضه هارددیسک‌های ۱۶ ترابایتی در سال ۲۰۱۸

تا همین چند سال پیش عرضه هارددیسک‌هایی که بیش از یک ترابایت ظرفیت داشته و قیمت مناسبی داشته باشند، یک رویا بود، اما سیگیت این رویا را عملی کرده است.

به گزارش مهر به نقل از اوبرگیزمو، سیگیت سال گذشته با عرضه هارددیسک ۱۰ ترابایتی خبرساز شد و حالا اعلام کرده که قصد دارد در سال ۲۰۱۸ هارددیسکی به بازار روانه کند که ۱۶ ترابایت ظرفیت برای ذخیره سازی اطلاعات خواهد داشت.

طراحی این هارد دیسک هنوز به اتمام نرسیده و سیگیت می گوید به طور قطع این فرایند را تا ابتدای سال ۲۰۱۸ به اتمام می رساند.

این هارددیسک از نظر ابعاد کاملا استاندارد و ۳.۵ اینچی خواهد بود و لذا نصب آن بر روی رایانه های رومیزی عادی بدون مشکل خاصی امکان پذیر خواهد بود. هارد یاد شده از نوع هاردهای متعارف مغناطیسی است و با هاردهای پیشرفته تر موسوم به solid state که فاقد صفحات مغناطیسی هستند، تفاوت دارد.

هنوز مشخص نیست این هارددیسک با چه قیمتی عرضه می شود، اما از آنجا که هارد ۱۰ ترابایتی سیگیت ۵۳۵ دلار قیمت دارد، می توان حدس زد که مدل ۱۶ ترابایتی این هارد به قیمت حدود ۵۰۰ دلار تولید و روانه بازار شود.

 

تجهیز نیروی پلیس نیویورک به دوربین‌های تن‌پوش

مقامات شهر نیویورک قصد دارند تا دو سال آینده هزینه هنگفتی را صرف تجهیز پلیس‌های شهر به دوربین‌های تن پوش کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دورج، شهردار نیویورک اعلام کرد که تا پایان سال 2019،تمام پلیس‌های این شهر به دوربین‌های تن پوش مجهز خواهند شد.

وی اظهار کرد که تجهیز تمامی نیروهای پلیس به این دوربین‌ها در حدود یک چهارم میلیارد دلار هزینه داشته که هم مالیات دهندگان و هم افسران پلیس در این پروژه شرکت خواهند کرد.

مقامات شهر نیویورک ماه‌هاست که به دنبال اجرایی کردن این پروژه هستند و در سال گذشته شرکت Veive را برای تامین 5000 دوربین برای نیروی پلیس انتخاب کردند.

تابستان گذشته نیز پیش نویس رسمی درباره زمان استفاده نیروهای پلیس از این دوربین‌ها ارائه شد. برای مثال در تظاهرات‌های مختلف، پلیس نیازی به استفاده از این فناوری ندارد زیرا فعالیت‌هایی که مورد حمایت قانون اساسی هستند نیازی به نظارت ندارند.

در حال حاضر پلیس نیویورک هنوز قانونی درباره دسترسی مردم به فیلم‌های گرفته شده توسط این دوربین‌ها تصویب نکرده است.

در طی سال‌های گذشته و به دلیل ترور چندین نفر از جمله مایکل براون در فرگوسن و مرگ اریک گارنر در استاتن آیلند ،استفاده از دوربین‌های تن پوش افزایش یافته است.

ارائه الگوریتم برقراری ارتباط بین خودروهای معمولی و خودران

محققان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان الگوریتمی ارائه کردند که خودروهای خودران با استفاده از آن بتوانند با خودروهایی که راننده دارند ارتباط برقرار کرده و مکان خود را با توجه به حرکت آنها تنظیم کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، یکی از بزرگترین سوالاتی که در رابطه با خودروهای خودران مطرح می‌شود این است که این خودروها در زمان مواجهه با خودروهایی که راننده دارند چطور واکنش نشان می‌دهند. برای مثال ممکن است یک راننده خسته باشد یا در حالت عادی قرار نداشته باشد و اصولی رانندگی نکند و در این حالت پیش‌بینی حرکات آن راننده مشکل خواهد بود .

در حال حاضر خودروهای خودران به صورت گروهی حرکت می‌کنند و خودروها در این دسته‌ها با هم مرتبط هستند اما ارتباط بین این دسته‌ها و دیگر خودروها مشکلی بود که همواره مورد بحث و بررسی بوده است. بعلاوه گروه‌های فعلی خودروهای خودران در حدود پنج الی شش ماشین هستند و برای دسته‌ای بزرگتر برقراری ارتباط و مدیریت مکان خودروها مشکل‌تر است.

محققان سوئیسی موفق شدند یک الگوریتم با نام "سامانه همکاری توزیع‌شده" ارائه دهند که این مشکل را رفع می‌کند.

در این سامانه به جای آنکه یک خودرو به عنوان سردسته باشد و بقیه خودروها براساس حرکت آن سرعت و مکان خود را تنظیم کنند، هر خودرو با تمام خودروهای موجود در گروه مرتبط است و با استفاده از دوربین‌هایی که دید 360 درجه می‌دهند، به صورت اختصاصی سرعت و مکان خود را تنظیم می‌کند.

هرگاه یک خودروی جدید بخواهد به مجموعه اضافه شود به کمک این الگوریتم اطلاعات خودروهای گروه را دریافت می‌کند و خود را با آنها هماهنگ می‌کند.

این الگوریتم در خودروهای راننده‌دار نیز قابل استفاده است و با یک صفحه نمایش می‌توان به راننده اطلاع داد که خودروهای خودران در چه وضعیتی هستند و در چه فاصله‌ای از ماشین راننده قرار گرفته‌اند.

مسئولان تیم تحقیقاتی موسسه پلی‌تکنیک لوزان گفته‌اند ک برای این الگوریتم حدود 10 سال زمان صرف شده است و تولیدکنندگان خودروهای خودران می‌توانند با استفاده از این الگوریتم یک گام بزرگ در راستای توسعه این خودروها بردارند.

گسترش استفاده از ربات‌های تحویل‌دهنده در آمریکا

دانشمندان می‌گویند که ربات‌ها در آینده نزدیک قادر به ارائه تمامی محصولات به درب منزل خواهند بود.

به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، ربات‌های شش چرخ، با زانوهای بلند بخشی از سیستم‌های اتوماتیک شرکت استارشیپ Starship هستند که هدف از طراحی آنها رساندن محصولات مختلف به مشتریان و مصرف کنندگان است.

شرکت استارشیپ درحال راه اندازی یک پروژه آزمایشی از تحویل رباتیک قطعات، مواد غذایی و غذاهای آماده در اوایل ماه فوریه در پایتخت آمریکا و یک آزمون مشابه آن در ردوود سیتی، کالیفرنیا است.

این استارتاپ توسط دو بنیانگذار اسکایپ به نام‌های آهتی هینلا و جانوس فریس در حال حاضر در چند شهر اروپا برای تحویل بار به مشتریان آغاز شده است.

هدف از این پروژه ارسال محموله‌های مختلف به شعاع سه کیلومتر در عرض 15 تا 30 دقیقه با قیمت یک دلار یا کمتر است.

این ربات‌های مستقل در پیاده رو حرکت کرده و مصرف کنندگان را از طریق نرم افزار گوشی‌های هوشمند از وضعیت سفارشاتشان آگاه می‌کنند.

هدف این دو بنیانگذار ایجاد تحولی شگرف در نحوه تحویل کالا و همچنین صرفه جویی در نیروی انسانی و زمان است.

ساخت ربات خزنده برای مستندسازی حیات‌وحش

محققان موفق به ساخت یک ربات خزنده به شکل حیوانات وحشی زنده برای تولید مستندهای حیات وحش شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، این ربات کنترل از راه دور خزنده به سفارش بی‌بی‌سی و برای تولید مستند حیات‌وحش این شبکه که "جاسوس در حیات وحش"(Spy in the Wild) نام دارد ساخته شده است.

در روش‌های قدیمی از جاسازی دوربین‌های کوچک در محل زندگی حیوانات استفاده می‌شد اما این فناوری جدید که خود به شکل حیوانات وحشی طراحی شده، امکان نظارت بر حیواناتی مانند کروکودیل و تمساح را از نزدیک فراهم می‌کند.

محققان برای طراحی و ساخت این ربات حرکات حیوانات بسیاری را مورد بررسی قرار دادند.

در نهایت آنها موفق به ساخت رباتی شدند که بسیار طبیعی و واقعی به نظر می‌رسد.

آنها مفاصل این ربات را از موتورهای مختلف، استخوان‌ها را از آلومینیوم و فیبر کربن و پوست آن را با استفاده از لاتکس ضد آب ساخته اند.

محققان همچنین یک رایانه کوچک را به موتور این ربات متصل کردند که امکان کنترل این ربات را از فاصله دور فراهم می‌کند.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه