نگاهي به لنز Canon 16-35mm f/2.8L III

عکاسی شهری با لنز جدید کانن

عکاسان منظره با لنز 16-35 کانن خاطرات زيادي دارند و ثبت خورشيد به شکل يک ستاره چند پره از برجسته‌ترين ويژگي‌هاي آن به‌حساب مي‌آيد. زماني که کانن آمادگي خود براي ساخت نسل سوم اين لنز را اعلام کرد، بسياري از علاقه‌مندان هيجان‌زده شدند، چون نسل دوم دستگاه در زمينه ارايه وضوح کافي در گوشه‌هاي کادر چندان قوي عمل نمي‌کند و پديده انحراف رنگي نيز در آن اندکي آزاردهنده است. نسخه به‌روز شده اين لنز ضمن حفظ خصوصيات مطلوب مدل قبلي، به کاربر وعده برطرف شدن مشکلات مذکور را مي‌دهد و علاقه‌مندان مي‌توانند آن را با پرداخت 2200 دلار خريداري کنند.

لنز 16-35 ميليمتري جديد کانن از فلز و پلاستيک ساخته شده و همانند تمام لنزهاي لوکس سري L در برابر نفوذ رطوبت و گرد‌وخاک مقاومت دارد. ترکيب اپتيکي دستگاه شامل 16 عدسي در 11 گروه است و دو عدسي GMo و پوشش‌هاي SWC و ASC آن را در برابر رفله داخلي مقاوم مي‌کنند. اين لنز داراي ديافراگم 9 پره گرد، وضوح‌يابي مافوق صوتي، حداقل فاصله قابل دسترسي 28 سانتيمتر، دهانه 82 ميليمتري، وزن 790 گرمي و ابعاد 128 در 89 ميليمتري است و در بسته‌بندي آن يک نورگير کنگره‌دار نيز عرضه مي‌شود.

در فاصله کانوني 16 ميليمتري کيفيت تصوير بسيار خوب است، به‌طوري که با بستن ديافراگم تا f/5.6 مي‌توان افت جزييات حاصل از انحراف نوري را مشاهده کرد. با افزايش فاصله کانوني تا 28 ميليمتر، گشودگي f/5.6 بهترين نتيجه را حاصل مي‌کند و در فاصله کانوني 35 ميليمتري نيز بايد ديافراگم را تا همين ميزان بسته نگه داشت تا وضوح کامل در تصوير مشاهده شود. کيفيت تصوير مطلوب اين لنز به همراه کيفيت ساخت بي‌مانندش، آن را به انتخابي مناسب براي عکاسي شهري تبديل مي‌کند و اگر مي‌خواهيد خطوط منظم دست ساخت انسان را بدون درگيري با تحدب و تقعر ثبت کنيد، اين لنز براي شما ساخته شده است.نگاهي به لنز Canon 16-35mm f/2.8L III

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه