اپليکيشن‌هاي کاربردي درون خودرو

موضوع اپليکيشن‌هاي اين هفته را به برنامه‌هايي اختصاص داده‌ايم که در خودرو‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هدف اصلي اين برنامه‌ها هدايت راننده براي يافتن بهترين و سريع‌ترين مسير، دسترسي آسان به قسمت‌هاي مختلف موبايل و کاهش عوامل ايجاد حواس‌پرتي هنگام رانندگي است.

Waze - GPS Navigation, Maps & Social Traffic

يکي از پرکاربردترين ابزارهاي درون خودرو، اپليکيشني است که بتواند اطلاعاتي از مسيري که در آن هستيد در اختيارتان قرار دهد. براي اين منظور اپليکيشن Waze گزينه مناسبي است. اين برنامه قادر است با توجه به اطلاعاتي از راه مانند ترافيک، مسير مناسب براي رسيدن به مقصد مورد نظرتان را معين کند و با تغيير شرايط مي‌تواند به‌سرعت مسير پيشنهادي را تغيير دهد. درمسير خود مي‌توانيد به‌وسيله برنامه از مکان پمپ‌ بنزين‌ها باخبر شويد، دوستان و مخاطبان خود را به برنامه بيفزاييد و محلي را که در آن قرار داريد با آنها به‌اشتراک بگذاريد. اين برنامه کاربردي براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS به‌صورت رايگان قابل دريافت و استفاده است.

TomTom GPS Navigation Traffic

اين برنامه يکي ديگر از ابزار‌هاي يافتن بهترين و سريع‌ترين مسير با توجه به ترافيک همان زمان است. با اين اپليکيشن شما از وضعيت ترافيک، محل شروع و پايان و زمان انتظار باخبر خواهيد شد. نقشه‌اي که مورد استفاده قرار مي‌گيرد در موبايل شما ذخيره مي‌شود تا بدون دسترسي به اينترنت بتوانيد از آن بهره‌مند شويد. اين برنامه قادر است محل دقيق شما را روي نقشه نشان دهد و نيز نماي سه‌بعدي از ساختمان‌ها را براي کاربران به‌نمايش بگذارد. مکان‌هاي مورد علاقه خود را براي برنامه مشخص کنيد تا دسترسي به مسير آنها روي نقشه با سهولت و سرعت بيشتر انجام شود. يکي ديگر از قابليت‌هاي اپليکيشن TomTom GPS Navigation Traffic آگاه كردن راننده از محل قرار گرفتن دوربين‌هاي کنترل سرعت است. در صورتي که توجه به آنها را فراموش کرده باشيد، اين برنامه کنترل سرعتتان را به شما يادآوري مي‌کند. اين برنامه به‌صورت رايگان قابل دريافت است و روي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS قابل اجرا است.

DashDroid - Safe Driving App

همه ما مي‌دانيم که نبايد حين رانندگي از تلفن همراهمان استفاده کنيم، اما به دلايل مختلف اين کار را انجام مي‌دهيم و از خطرات ناشي از آن آگاهي داريم. از اين‌رو اپليکيشن DashDroid طراحي شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است تا خطرات احتمالي را کاهش دهد. هدف از ساختن اين برنامه، ارايه روشي بسيار ساده براي کارکردن با اسمارت‌فون هنگام رانندگي است. برنامه DashDroid مي‌تواند زمان رانندگي كردن شما را تشخيص داده و بلافاصله بعد از آن اقداماتي از قبيل روشن کردن بلوتوث و غير فعال کردن قفل صفحه را انجام دهد. به محض اتمام رانندگي، همه تنظيمات به حال قبل بازمي‌گردد. در صورتي که حين رانندگي کسي براي شما پيام متني ارسال کند يا با شما تماس بگيرد، اين تماس به صورت خودکار از طريق خود برنامه قطع خواهد شد. در اين‌گونه مواقع اين برنامه پيامي به شخص تماس‌گيرنده ارسال مي‌کند و به او اطلاع مي‌دهد که شما مشغول رانندگي هستيد. اين پيغام مي‌تواند از قبل توسط شما ويرايش شود. اين برنامه در پس‌زمينه اجرا مي‌شود و باتري کمي مصرف مي‌کند. اپليکيشن DashDroid را مي‌توانيد براي سيستم‌عامل اندرويد دريافت کرده و از قابليت‌هاي آن بهره‌مند شويد.

Carcorder

فيلم‌برداري از مسير و ايجاد افکت‌هايي روي آن، از سرگرمي‌هاي برخي افراد است. اپليکيشن Carcorder يکي از ابزارهايي است که به اين منظور در اختيار کاربران قرار گرفته است. اين برنامه داراي دو نسخه رايگان و پولي است. با دريافت نسخه رايگان آن که براي سيستم‌عامل iOS طراحي شده است، مي‌توانيد به مدت يک تا سه دقيقه و به اندازه يک گيگابايت، از مسير خود فيلم‌برداري کنيد. در صورت قطع شدن فيلم‌برداري توسط تماس و موارد ديگر، فيلم تهيه‌شده به‌صورت خودکار ذخيره مي‌شود. امکان عکس‌برداري از قسمت‌هاي دلخواه فيلم تهيه شده نيز وجود دارد. اين برنامه قادر است فاصله ميان مبدا و مقصد و همچنين کمينه، بيشينه و ميانگين سرعت شما را نشان دهد. با پرداخت 99/1 دلار و خريد نسخه ويژه از امکاناتي بيشتر بهره‌مند خواهيد شد.