تغییر نحوه کسر مالیات بر ارزش افزوده شارژ همراه ‌اول

از این پس مالیات بر ارزش افزوده شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری همراه ‌اول فقط در صورت مصرف کسر می‌شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در راستای مشتری‌مداری و توجه بیشتر به حقوق مصرف‌کننده، کسر مالیات بر ارزش افزوده شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری همراه ‌اول به جای زمان خرید، در هنگام مصرف شارژ صورت می‌گیرد.

بر این اساس، از روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه روال کسر مالیات ۹ درصدی ارزش افزوده شارژ برای مشترکان اعتباری اپراتور اول تغییر می‌کند و مبلغ مالیات بر ارزش افزوده که تاکنون در هنگام خرید شارژ از مشترک کسر می‌شد، در زمان مصرف شارژ کسر شده و هنگام خرید تمام مبلغ شارژ خریداری‌شده به حساب مشترک منظور می‌شود.

در خبر دیگری از سوی این اپراتور اعلام شد، در پی حمله سایبری هفته گذشته به مراکز داده‌های جهانی، همراه ‌اول اعلام کرد با تمهیدات در نظر گرفته شده، هیچ‌گونه اختلالی در سرویس‌دهی این اپراتور ایجاد نشده است.

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، با توجه به رصد مستمر در لایه‌های مختلف در شرکت ارتباطات سیار ایران، این شرکت مورد حمله قرار نگرفته است و براي افزایش اطمینان از بروز نيافتن این اختلال و نیز کاهش ریسک‌ها و احتمالات ممکن در این زمینه، اقدامات لازم اعم از محدودسازی و مسدودسازی مسیرهای احتمالی در لایه‌های داخلی صورت پذیرفته است. شايان ذکر است سرویس‌دهی این اپراتور بدون اختلال به مشترکان در حال ارايه است.

پیش از این نیز وزیر ارتباطات در این خصوص اعلام کرده بود شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای تلفن همراه کشور به وجود حفره امنیتی توجه و آن را اصلاح کرده بودند.

در پی بروز اختلالات سراسری در سرویس‌های اینترنت و مراکز داده‌‌های جهانی در هفدهم فروردین‌ماه سال جاری، شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته، مشخص شد این حملات بیشتر در بخش تجهیزات روتر و سويیچ‌های متعدد شرکت سیسکو بوده است که به‌دلیل ضعف امنیتی، به هکرها اجازه داده است تا به زیرساخت‌های ارتباطی بسیاری از کشورها حمله شود.

 

امان از نقض غرض‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی