به جوانان می‌گوییم فریب تبلیغات "یک‌شبه پولدار شوید"، را نخورید و در مقابل وسوسه‌ها صبور باشید اما در عمل هر روز که می‌گذرد بر تعداد سایت‌های قماربازی یا به اصطلاح شرط‌بندی آنلاین و به تعبیر ظاهرا قانونی پیش‌بینی آنلاین، به ویژه در حوزه فوتبال افزوده می‌شود. عده‌ای قمار می‌کنند، عده زیادی از گردانندگان قمار محسوب می‌شوند، بانک‌ها به راحتی درگاه در اختیار قمارخانه‌ها قرار می‌دهند، بیکاری بیداد می‌کند و بسیاری از جوانان به منظور کسب درآمد و برای این که ره صدساله را یک‌شبه طی کنند و عده‌ای هم برای سرگرمی وارد این فضا می‌شوند. در این میان اما گردش مالی میلیاردی ایجاد می‌شود و از آنجا که طبق یک قانون نانوشته هیچ قماربازی در نهایت برنده نیست بنابراین بازنده نهایی این بازی مردم و کشور خواهند بود و برندگان آن گردانندگان این سایت‌ها هستند که روزانه پول هنگفتی به دست می‌آورند و بخش زیادی از این پول‌ها هم به ظاهرا خارج از کشور می‌رود که خروج ارز محسوب می‌شود.

قماربازان به راحتی و در روز روشن مشغول قماربازی هستند و حتی با فیلتر شدن سایت‌هایشان هم آب از آب تکان نمی‌خورد و در کمتر از چند دقیقه سایت و کانال جدید راه‌اندازی می‌کنند و با تبلیغات فریبنده، جوانان زیادی را مجذوب خود می‌کنند. بسیاری از این سایت‌ها به جوانان آموزش هم می‌دهند و آنها که آرزوی یک‌شبه پولدار شدن را در سر می‌پرورانند فریب خورده و مبالغ هنگفتی را به راحتی از دست می‌دهند.

در بسیاری از موارد گرایش جوانان به کسب پول‌های بادآورده موجب ورشکستگی اقتصادی خانواده‌ها می‌شود و بدهی‌های مالی سنگینی را بر خانواده‌ها و افراد کم‌بضاعت تحمیل می‌کند.

اینک ما به عنوان رسانه با وجود تمام جاذبه‌هایی که این سایت‌ها برای جوانان ایجاد کرده‌اند، به راحتی تبلیغات می‌کنند، فیلتر نیستند و حتی درگاه‌های بانکی در اختیارشان است چگونه و با چه ابزار و ادبیاتی باید به جوانان هشدار دهیم که از این‌گونه سایت‌ها حذر کنند و فریب رویاپردازی‌های این سایت‌ها را نخورند؟

قضاوت با مسوولان!

 

خدمات و لطمات «تلگرام ما»

کسی حواسش به اینجا هست؟

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه