تشویش اذهان عمومی توسط مسوولان

این روزها اسم تلگرام که می‌آید خیلی‌ها می‌گن ادامه نده که حالم بد می‌شه، اصلا هم دیگه برام مهم نیست فیلتر بشه یا نشه!

جالبه که حتی توی خیلی گروه‌های تلگرامی مدیرگروه‌ها چند روزیه می‌گن بحث درباره تلگرام ممنوعه چون موضوع تکراری هست و اگه کسی چیزی درباره تلگرام بندازه توي گروه پاکش می‌کنیم.

همه هم می‌گن به اندازه کافی هم از لزوم فیلتر تلگرام شنیدیم هم از عدم لزوم فیلتر تلگرام و اجازه بدین برسیم به زندگی و باقی مشکلاتش.

این وسط که خیلی از مردم تقریبا بی‌خیال بود و نبود تلگرام شدن و تکلیفشون با این مساله روشن شده اما بعضی از مسوولان ظاهرا از تشویش اذهان عمومی خوششون میاد.

یکی می‌گه تا چند روز دیگه فیلتر می‌شه و بلافاصله چند دقیقه بعد یکی می‌گه تکذیب می‌کنم فیلتری در کار نیست و یکی دیگه چند دقیقه بعد می‌گه نه فیلتر شدن تلگرام قطعی هست و نه فیلتر نشدنش! نکته جالبش اینجاست که هیچ‌کس هم هیچ کاری به هیچ کدوم از این نظرات و گوینده آنها که عمدتا مقامات دولتی، مجلسی و یا قضایی هستن نداره.

به عبارت دیگه اصلا معلوم نیست کی داره تشویش اذهان عمومی می‌کنه این وسط؟ یعنی کم مونده صدای گوگل و خود تلگرام هم از این همه حجم تولید مقاله، گزارش، خبر، عکس و فیلم در بیاد که بابا ایرانی‌های محترم شماها به اندازه مصرف یک سال کشورهای دیگه سرورهای ما رو ظرف این یک ماه ترکوندین با این می‌شود نمی‌شود.

من خودم به یاد ندارم درباره موضوعی تا این حد و با این وسعت بحث و جدل توي کشور شده باشه. اما خب این موضوع یه درس‌هایی هم داشت. یکیش اینکه به نظرم حالا که کل مسوولان عزمشون رو برای تلگرام جزم کردن، حداقل قبلش با هم هماهنگ کنن که همه یه حرف بزنن.

بابا توی کشور روسیه تا حرف از فیلتر تلگرام شد، چند روز بعدش یک دادگاه رای به انسداد داد و بعد هم تمام، بستن و کار رو تموم کردن. دیگه هی هر دقیقه یه حرف در نیومد.

اما وای از ایران که هر دقیقه از هر گوشه یه خبر داره میاد. آقایون مسوول والا ملت دیگه بیخیال تلگرام شدن و می‌گن براشون فرقی نداره، شما هم هر تصمیمی مد نظر هست اجرا بفرمایید تا تکلیف روشن بشه و برسیم به باقی مشکلات مملکت.

عزت زیاد

آق فری

 

 

دیلماج - مترجم آنی

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه