10 سال پيش در چنين هفته‌اي

10 سال پيش در چنين هفته‌اي، با رای نمایندگان در جلسه علنی، طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری تجهیزات دریافت ماهواره مصوب مجلس ششم از دستور کار مجلس خارج شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی به بررسی گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد رد طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، پرداختند و به رد آن رای مثبت دادند لذا با رای نمایندگان این طرح از دستور کار مجلس خارج شد.

مخبر کمیسیون فرهنگی مجلس هنگام بررسی این طرح در خصوص علت رد این طرح توسط کمیسیون فرهنگی گفت: این طرح در مجلس ششم تصویب و در جهت تایید به شورای نگهبان ارسال شده که این شورا کلیت طرح مذکور را مغایر شرع و قانون اساسی دانسته و به مجلس ششم اعاده کرده بود. همچنين شورای نگهبان معتقد بود این طرح مغایر با بند اول اصل سوم قانون اساسی یعنی ایجاد محیط مساعد برای رشد فضايل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی است.

10 سال پيش در چنين هفته‌اي، معاون پشتیبانی، مالی و اداری شورای‌عالی اطلاع‌رسانی، در خصوص مشكلات فونت نستعليق اظهار داشت: مشکلات کوچک عرضه آزاد فونت نستعلیق  ارايه شده از سوی شورای‌عالی اطلاع‌رسانی در فاز دوم قراردارد و توسط تولیدکنندگان این فونت اصلاح می‌شود.

وی افزود: بدین ترتیب، به زودی نسخه دوم فونت نستعلیق عرضه خواهد شد، البته زمان دقیق آن مشخص نیست.

در اين مقطع علي‌رغم مخالفت‌هاي رسانه‌اي با ارايه اين فونت از سوي يك نهاد دولتي به عقيده مسوولان متولي امر استقبال بسیار خوبی از این فونت صورت گرفته بود و ادعا مي‌شد برخلاف عقاید برخی که این کار قبلا نیز انجام گرفته، این تحولی نو بوده و برای اولین بار در کشور اتفاق افتاده است.

نسخه  دوم فونت نستعليق  قرار بود دقیقا براي فونت باکس ویندوز تعریف شود و کاملا در word قابل استفاده باشد.

در اين مقطع گفته مي‌شد هدف شورای‌عالی اطلاع‌رسانی از ارايه فونت نستعلیق تقویت حضور خط فارسی در عرصه‌های بین‌المللی و نگارش رایانه‌ای و پاسداشت فرهنگ ایراني- اسلامی در خط تحریری و نوشتار نستعلیق است.

دیلماج - مترجم آنی

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

تشویش اذهان عمومی توسط مسوولان

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه