شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

موج واكنش‌هاي طنزآميز به لباس تيم ملي فوتبال

آنطور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده آدیداس، قرار بود پیراهن‌هایی را برای تیم ملی تولید کند که از ویژگی‌هایی نظیر تعریق هوا و سبكي برخوردار باشد. بر اين اساس این مساله اهمیت زیادی برای فوتبالیست‌ها و کادرفنی داشته اما اقدام ديرهنگام كادر مديريتي فدراسيون فوتبال در كنار نبود قانون كپي‌رايت براي لباس‌هاي برندهاي خارجي در كشور باعث شد تا آديداس تمايلي به اسپانسر شدن لباس تيم ملي نداشته باشد.

این تصمیم مسوولان فوتبال کشور درباره‌ طرح پیراهن تیم ملی فوتبال کشور و همچنین ظاهر ساده پیراهن‌ها كه تصوير يوز هم از روي آن حذف شده اما با نارضایتی‌هایی همراه بود و واکنش کاربران فضای مجازی را در پی داشت.

درواكنش به لباس‌هاي ساده و جديد تيم ملي يكي از كاربران شبكه‌هاي اجتماعي به طنز در صفحه خود نوشت: لباس‌هاي تيم ملي طوري است كه تا حريفان بخواهند متوجه شوند كه بازيكنان ما فوتباليست هستند يا آمده‌اند با زيرپوش زباله‌ها را دم در بگذارند سه گل خورده‌اند و با اين تاكتيك ما در جام جهاني پيروز مي‌شويم.

تشبيه پيراهن تيم ملي به زيرپوش مردانه و انتشار گسترده عكس‌هايي از زيرپوش‌هاي مختلف مردانه با آرم آديداس و لوگوي فدراسيون فوتبال از جمله ديگر واكنش‌هاي كاربران ايراني در فضاي مجازي بوده است.

واكنش متفاوت كاربران به فيلتر احتمالي تلگرام

هر روز اخبار متفاوتي در خصوص فيلتر شدن يا نشدن تلگرام مخابره مي‌شود و تاكيد شوراي‌عالي فضاي مجازي و كميسيون امنيت ملي مجلس بر لزوم فيلتر آن و مقاومت دولت در اين خصوص شرايط ابهام‌آميزي را در شبكه‌هاي اجتماعي به وجود آورده است. از سويي بسياري از كانال‌هاي پربازديد در حال مهاجرت به پيام‌رسان‌هاي داخلي و خارجي مشابه هستند و از سويي ديگر در ميان كاربران نيز اتفاق نظري همگاني براي كوچ به پيام‌رسان خاصي ديده نمي‌شود. برخي از كاربران با ذكر دلايل مرتبط با حريم خصوصي فكر مي‌كنند كه پيام‌رسان‌هاي خارجي مورد اعتمادترند و برخي ديگر با اشاره به احتمال فيلترينگ تمام پيام‌رسان‌هاي خارجي معتقدند كه مي‌بايست كار را يكسره كرد و براي هميشه به پيام‌رساني بومي رفت تا خيال كاربر از عدم نياز به مهاجرت دوباره راحت باشد.

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیلماج - مترجم آنی

تشویش اذهان عمومی توسط مسوولان

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی