شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

گمانه‌زني در خصوص کشف جسد موميايي شده

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كشف جسدي موميايي شده در نزديكي حرم حضرت عبدالعظيم در شهر ري باعث شده گمانه‌زني كاربران در خصوص اين كه اين جسد متعلق به چه كسي است آغاز شود. بسياري از كاربران معتقدند اين جسد متعلق به رضا شاه پهلوي است و با اين استدلال كه در طول اين سال‌ها فرد ديگر جسدش موميايي و در حرم عبدالعظيم دفن نشده و نيز با اشاره به حالت قرارگيري جسد و مقايسه آن با عكس‌هاي جسد رضا شاه بر اين موضوع تاكيد دارند كه اين جسد متعلق به رضا شاه پهلوي است.

طبق آنچه در شبكه‌هاي اجتماعي و خبرگزاري‌ها آمده اردیبهشت ۱۳۲۹ بود که جسد مومیایی شده رضا شاه، از مصر به ایران آورده شد و در مجاورت بارگاه حضرت عبدالعظیم خاکسپاری شد. حالا در اردیبهشت ۱۳۹۷ جسدی مومیایی، شبیه رضا شاه در محلی که زمانی آرامگاه او بود و حالا یک مدرسه علمیه است،‌ پیدا شده و گمان می‌رود این مومیایی، رضا شاه است، اما هیچ چیز قطعی نیست.

اگرچه در ابتدا روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم، خبر پيدا شدن جسد موميايی شده را تكذيب كرد اما انتشار عكس سلفي فردي با اين جسد موميايي شده اصل پيدا شدن جسد را مورد تاييد قرار داد.

تقاضاي اشد مجازات براي والدين كودك‌آزار

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته انتشار خبر بازداشت والدين سه کودک ماهشهری كه فرزندان خود را شكنجه مي‌كردند باعث بروز انزجار از اين عمل زشت و همدردي گسترده كاربران شبكه‌هاي اجتماعي با اين كودكان شد.

آنطور كه در شبكه‌هاي اجتماعي و روزنامه‌هاي رسمي آمده سه دختربچه حدود ١٢ و ٨ و ٥ ساله در خانه شخصی خانواده در حیاط خانه حبس شده بودند و توسط پدر و نامادری خود مورد آزار و اذیت و ضرب و جرح قرار می‌گرفتند و دست دختر بزرگ‌تر به وسیله چکش شکسته شده است.

همچنین جمعی از شهروندان بندر ماهشهر نیز در پی انتشار خبر، با تجمع مقابل دادگستری خواستار برخورد جدی با کودک‌آزاران شدند .تجمع‌کنندگان، با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی اعتراض خود را اعلام کرده و خواهان برخورد دستگاه قضايی با عاملان این جرم مشهود و حمایت از کودکان شدند.

ما سوژه شده‌ایم

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

پارك آموزش ترافيك

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه