افتتاح شبکه‌ TD-LTE و دیتاسنتر مبین‌نت با حضور وزیر ارتباطات

شرکت ارتباطات مبین‌نت، روز یکشنبه دهم بهمن‌ماه 1395 با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از نسل چهارم اینترنت پرسرعت ثابت (شبکه‌ TD-LTE ) در چهار شهر و همچنین مرکز داده خود بهره‌برداری كرد.

 در این مراسم، حسين ریاضی، مدیرعامل شرکت ارتباطات مبین‌نت، با تاکید بر چند سال پشتوانه‌ تحقیقاتی این شرکت برای راه‌اندازی بستر جدید ارايه اینترنت پرسرعت بی‌سیم، راه‌اندازی TD-LTE مبین‌نت را نتیجه‌ بیش از یک‌ سال تلاش مهندسان ایرانی دانست و اعلام کرد: از طریق شبکه TD-LTE امکان دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت با حداقل سرعت 44 مگابیت بر ثانیه و با قابلیت افزایش تا 400 مگابیت بر ثانیه وجود دارد. ریاضی در مورد افزایش اندازه بازار و لزوم توسعه شبکه مبین‌نت گفت: از یک طرف شرکت دیتا بر لزوم کاهش قیمت تاکید دارد و از طرف دیگر مردم به‌دنبال دسترسی آسان به اینترنت بی‌سیم و باسیم هستند. این مسایل ما را مجبور کرد تا به‌دنبال سرویس CDN، محتوا و اینترنت چیزها باشیم و حجم شبکه خود را نیز تا 10 برابر افزایش دهیم.

 

پس از سخنان مدیرعامل مبین‌نت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم استقبال از فضای رقابتی گفت: رشد و شکوفايی اقتصادی و به‌دست‌آوردن بازار بین‌المللی از سوی شرکت‌ها و کشورهای خارجی حاصل رویکرد مثبت و برخورد سالم با رقابت بوده است. 

 

واعظی با اشاره به افزایش سرمایه بازار ICT طی سه سال گذشته اعلام کرد: برای دستیابی  به این مهم دست بخش خصوصی را باز گذاشتیم و برخلاف سیاست قطره‌چكانی دوره‌های پیشین به بخش خصوصی چارچوب دادیم تا به توسعه دست پیدا کنیم. با این حال هنوز نتوانسته‌ایم به سهم واقعی خود در بازار جهانی برسیم. بر اساس جمعیت جهان باید یک درصد از سهم بازار جهان را داشته باشیم، درحالی‌که این سهم هم‌اکنون 3/0 درصد است.

 

وزیر ارتباطات پس از راه‌اندازی LTE مبین‌نت، ضمن بازدید از مرکز نگهداری شبکه، مرکز خدمات و همچنین سایر واحدهای پشتیبانی و اجرایی درگیر در پروژه TD-LTE دیتاسنتر، شرکت ارتباطات  مبین‌نت  را نیز افتتاح کرد و در حاشیه آن اظهار کرد: راه‌اندازی دیتاسنتر از سوی دولت تنها برای نگهداری اطلاعات حیاتی کشور خواهد بود و سایر خدمات را از طریق بخش خصوصی دنبال خواهیم کرد و نقش دولت تنها حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه