رونمایی از کتاب‌خوان الکترونیکی ایرانی

فروشگاه آنلاین کتاب‌های الکترونیکی فیدیبو (از زیرمجموعه‌های شرکت دیجی‌کالا)، هفته قبل و طی مراسمی در تهران از دستگاه کتابخوان الکترونیکی خود با نام فیدیبوک رونمایی کرد.

کتابخوان الکترونیکی فیدیبوک برای نمایش متون فارسی بهینه‌سازی شده و با قیمت 460 هزارتومان از طریق دیجی‌کالا و فروشگاه‌های شهر کتاب عرضه می‌شود. البته در صورت خرید این محصول یکصدهزار تومان بن خرید از فیدیبو نیز به خریدار ارایه می‌شود.

به گفته مجید قاسمی، مدیرعامل فیدیبو در دنیا کتابخوان‌های بسیاری با برندهای مختلف تولید شده که سهم فارسی‌زبانان از مجموع این برندها هیچ است؛ زیرا هیچ‌یک از این نمونه‌ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، امکان اتصال به هیچ پلتفرم عرضه کتاب فارسی را ندارند و مهم‌تر آنکه بزرگ‌ترین شرکت صنعت نشر کتاب ادوبی هرگز به ایرانی‌ها سرویس نمی‌دهد، درحالی‌که هیچ دلیل منطقی برای اینکه یک شرکت دسترسی ایرانی‌ها را به کتاب محدود کند وجود ندارد.

در ساخت صفحه‌نمایش فیدیبوک از فناوری جوهر الکترونیکی استفاده شده که بدون استفاده از الکتریسیته به مدت نامحدود نوشته‌ها نمایش داده می‌شود و تجربه کتاب کاغذی را تداعی می‌کند؛ همچنین به جای تابش نور از صفحه‌نمایش که باعث خستگی چشم می‌شود، کاربر با نور محیط کتاب می‌خواند. این دستگاه ۱۹۰ گرمی با هشت گیگ حافظه داخلی، سیستم‌عامل اندروید، صفحه‌نمایش شش اینچی و باتری 2 هزار و ۸۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در صورت ۳۰ دقیقه مطالعه روزانه، یک بار در ماه باید شارژ شود.

ابهامات حکم قضایی فیلتر تلگرام

رژه ناهماهنگ دولتی‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه