کارمان تمام است

خیلی جدی و صریح خدمتتون عرض کنم که مساله‌ای که می‌خام بگم کاملا جدی هست و کارمان تمام است.

چند وقتی میشه که دنیا داره از اخبار جعلی تو فضای مجازی به زانو در میاد و اینترنت داره تبدیل میشه به یک سیاه‌چاله از اخبار دروغ که همه رو توی خودش می‌کشه و نابود می‌کنه. حالا شما یه لحظه تصور کن این اتفاق تو دنیای غرب داره می‌افته که یه عالمه رسانه دارن و رسانه‌ها هم خیلی راحت درباره هر موضوعی می‌تونن بنویسن.

اوه اوه یعنی تو ایران چه بلایی سرمون میاد خدا می‌دونه. همین الانش از صبح تا شب داره صد تا خبر دروغ منتشر میشه، صبح میگن فلانی ممنوع‌الوجود شد، شب می‌گن دروغه، دوباره صبح می‌گن بهمانی استعفا داد، شب می‌گن بابا دروغه یه سر رفته بود رییسش رو ببینه.

خدمت شما عرض کنم این تیپ خبرها که تو یه اتاق فکر و برای تبلیغات درست می‌شه، تازه اول راهه و برای دست گرمی محسوب می‌شه. یه کم دیگه صبر کنید یواش یواش، یه عده دیگه هم وارد بازی خبرهای جعلی خواهند شد و اونوقت عمق فاجعه روشن میشه.

یعنی تا چند وقت دیگه خودتون رو برای دیدن و خواندن این قبیل تیترها و خبرها آماده کنید:

-         یک مقام مسوول در حال تعرض به خروس همسایه بازداشت شد+عکس و فیلم.

-         آزمایش‌ها نشان می‌دهد DNA فرزند فلان مسوول با پدرش یکسان نیست!+ مستندات.

-         با پسر ایرانی دونالد ترامپ آشنا شوید+ عکس و زندگینامه.

-         فلان استان ایران با یک حمله از کشور جدا شد.

-         بخشنامه محرمانه دولت برای برداشت 10 درصد از پول‌های مردم در بانک‌ها+تصویر بخشنامه.

-         دکتر سمیعی: خوردن ماست شرکت فلان باعث تغییر جنسیت می‌شود+صدا.

-         فوری و مهم: تا دقایقی دیگر زلزله هشت ریشتری در تهران: با کودکان از منازل خارج شده و در مکان‌های امن پناه بگیرید.

لابد دارین می‌خندین، اما صبر کنید و ببینید همین خبرها چه بلایی سر کشور خواهد آورد و شبانه‌روز مردم و رسانه‌ها دنبال تایید و تکذیب این خبرها از این‌ور به اون‌ور در حال زنگ زدن و مراجعه به اینجا و اونجا خواهند بود.

باور کنید خطر خبرهای جعلی دست کمی از یک بمب اتمی نداره، خبر بدتر اینکه با این وضعیت که تو ایران هر موضوعی چندین و چند مسوول داره اوضاع بدتر هم میشه چون، وقتی از هر مسوول سوال کنید که جریان چیه؟ کافیه یکی بگه در جریان نیست، یکی بگه من هم این موضوع را در رسانه‌ها خوانده‌ام، یکی بگه اجازه دهید موضوع را بررسی و اطلاعات لازم را ارایه کنیم. یکی بگه تکذیب می‌کنم. همین خودش یه سیکل بزرگ‌تر و جدیدتر از اخبار جعلی و شایعات رو تولید می‌کنه که خب پس حتما یه خبری هست که نمیخان صداش رو در بیارن و تصور کنید شبانه‌روز کشور چه حال و روزی خواهد داشت.

از من گفتن بود، دیگه خود دانید.

عزت زیاد

آق فری

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

گلکسی S9؛ معجون قدرت و ظرافت

هواشناسی(ای‌تی‌اف)

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه