اخبار برگزیده

خدمات تحت وب آمازون از گوگل محبوب‌تر شد

شرکت آمازون توانست در زمینه ارائه برخی انواع خدمات تحت وب محبوبیت بیشتری از گوگل کسب کند. این خدمات به خصوص در حوزه سرویس های کلود هستند.

به گزارش فارس به نقل از سای تک، خدمات کلود آمازون که در ماه  نوامبر از نظر میزان محبوبیت و استفاده در رتبه چهارم بودند، هم اکنون توانسته اند رتبه اول را به خود اختصاص دهند.

موسسه Okta در سان فرانسیسکو که خدمات مدیریت کارکنان و مشتریان ارائه می دهد، با بررسی حجم انبوهی از اطلاعاتی که در اختیار دارد این نتایج را کسب کرده است.

استفاده از خدمات کلود در سال های اخیر روز به روز در حال افزایش بوده و تعداد بیشتری از شرکت های تجاری برای کاهش هزینه ها و ذخیره بهینه اطلاعات خود به استفاده از روش مذکور روی آورده اند.

از جمله دیگر خدمات محبوب تحت وب می توان به سرویس Office 365 مایکروسافت اشاره کرد. خدمات بازاریابی و فروش آنلاین سایت Saleforce.com هم محبوبیت قابل توجهی در میان کاربران دارد.

Slack که سرویس گپ گروه های کاری است نیز در حال افزایش محبوبیت و کنار زدن تدریجی اسکایپ و شبکه اجتماعی حرفه ای Yammer است. در میان خدمات ارائه شده گوگل نیز سرویس ایمیل و برخی ابزار اداری دیگر آن دارای محبوبیت است.

 

عصبانیت کاربران توییتر از تعقیب اجباری حساب کاربری ترامپ

با آغاز دوران ریاست جمهوری ترامپ حساب کاربری رییس جمهور آمریکا در توییتر یعنی @POTUS نیز به وی منتقل شده است.

به گزارش فارس به نقل از تک پورتال، این حساب قبلا به اوباما تعلق  داشت و از آنجایی که بسیاری از تعقیب کنندگان وی علاقه ای به تعقیب ترامپ و مشاهده مطالب ارسالی وی ندارند، این مساله که توییتر آنها را از این موضوع مطلع نکرده و آنان به طور اجباری حساب ترامپ را تعقیب کرده اند، عصبانی هستند.

از سوی دیگر برخی کاربرانی که از تعقیب این حساب در توییتر دست کشیده اند می گویند به خاطر برخی مشکلات فنی این درخواست آنها به طور سریع و فوری اعمال نشده و آنها هنوز هم جز تعقیب کنندگان حساب ترامپ در توییتر هستند.

همچنین با پایان مراسم تحلیف ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا برخی کاربران گزارش دادند که توییتر به طور خودکار و اجباری آنها را مجبور به تعقیب حساب @POTUS کرده است و حتی انتخاب گزنه عدم تعقیب نیز تاثیری بر این وضعیت نگذاشته است.

به نظر می رسد درخواست ناگهانی عده زیادی از کاربران برای تعدم تعقیب حساب @POTUS باعث اختلالاتی در توییتر در این زمینه شده باشد. این مشکل در ارتباط با حساب های کاربری رسمی معاون رییس جمهور آمریکا و بانوی اول آمریکا نیز رخ داده است.

جک دورسی مدیر عامل توییتر مشکل یاد شده را ناشی از طی شدن فرایند خودکار انتقال حساب های یاد شده از اوباما و همکارانش به ترامپ دانسته و افزوده که در این زمینه تحقیق خواهد کرد.

 

بمباران تبلیغاتی کاربران مرورگر کروم

مایکروسافت که قبلا نیز به علت راه اندازی برخی پیکارهای تبلیغاتی گسترده با موضوع ویندوز 10 مورد انتقاد کاربران قرار گرفته، این بار به سراغ کاربران مرورگر کروم رفته است.

به گزارش فارس به نقل از اکستریم تک، این شرکت که قصد دارد  خدمات تجارت و فروش آنلاین ارائه دهد چیزی را تبلیغ می کند که دستیار شخصی خرید برای کاربران کروم نامیده می شود.

این دستیار یک پلاگین برای استفاده در مرورگر کروم است که چند ماهی از طراحی و عرضه ان توسط مایکروسافت گذشته و بخشی از یک طرح کلان مایکروسافت موسوم به Garage برای تسهیل خرید کالا در محیط مرورگرهای اینترنتی محسوب می شود.

از این طریق کاربران می توانند از تغییر قیمت کالاهای مختلف مطلع شوند و این اطلاعات را با دوستان و اقوامشان به اشتراک بگذارند.

مایکروسافت برای فتح مرورگرهای رقیب ابتدا به سراغ کروم رفته که جدی ترین رقیب مرورگرهای ان محسوب می شود. زمانی که کاربران ویندوز را راه اندازی می کنند با پنجره ای باز شده در بالای مرورگر مذکور مواجه می شوند که در ان نوشته شده به طور آنلاین قیمت ها را با سرعت با هم مقایسه کنید، دستیار خرید شخصی مایکروسافت برای کروم را دریافت کنید.

مایکروسافت امیدوار است از این طریق بر تعداد کاربران فروشگاه آنلاین ویندوز هم بیفزاید. میزان استفاده کاربران این فروشگاه در مقایسه با فروشگاه آنلاین ویندوز 8 دوبرابر شده و مایکروسافت از افزایش 4 برابری درآمد خود در این حوزه هم خبر داده است.

 

مغز متفکر گوگل به اوبر پیوست

شرکت اوبر شاهد پذیرش عضو جدیدی بوده است. امیت سینگال که معاون سابق بخش جسجوی گوگل بوده به عنوان معاون اول بخش مهندسی اوبر مشغول به کار شده است.

به گزارش فارس به نقل از تک پورتال، سینگال 15 سال قبل به گوگل  پیوست و حالا قصد دارد بعد از مدتها با اوبر همکاری کند. وی به طراحی نقشه های جدید برای استفاده کاربران اوبر و همین طور بازاریابی بهتر در این شرکت کمک خواهد کرد.

وی همچنین مشاور تراویس کالانیک رییس اوبر خواهد بود و به وی و دیگر مدیران ارشد اوبر در مورد استفاده از فناوری خودران در خودروهای پیشرفته مشاوره خواهد داد. به نظر می رسد انتصاب مذکور به معنای گسترش فعالیت های اوبر در حوزه استفاده از خودروهای خودران خواهد بود.

اوبر به تازگی برای پایان دادن به یک منازعه حقوقی مجبور به پرداخت 20 میلیون دلار به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شد و به علت ارتباطات نزدیک برخی مدیران ارشدش با دولت ترامپ هم محبوبیت چندانی ندارد. این شرکت با مشکلات مالی هم دست و پنجه نرم می کند و باید منتظر ماند و دید تحولات تازه تاثیری بر سرنوشت این شرکت خواهد داشت یا خیر.

700 کارمند مایکروسافت اخراج می شوند

مایکروسافت قصد دارد هفته آینده حدود 700 کارمند خود را از کار بیکار کند.اگر چه این رقم در قیاس با کل 113 هزار کارمند این شرکت رقم قابل ملاحظه ای محسوب نمی شود.

به گزارش فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، در عین حال شایعاتی  در مورد اخراج تعداد بیشتری از کارمندان مایکروسافت در جریان است، هر چند اخبار مذکور هنوز رد یا تایید نشده اند.

این شرکت می گوید روند اخراج تعدادی از کارمندان مایکروسافت تا ژوئن سال 2017 ادامه می یابد. سال مالی مایکروسافت در این تاریخ خاتمه می یابد.

پیش از این در مجموع 2850 کارمند این شرکت مشاغل خود را از دست داده اند. افراد اخراج شده علاوه بر آمریکا در برخی شعب مایکروسافت در سراسر جهان مشغول به کار بوده اند و مشاغل مختلفی داشته اند.

از جمله واحدهایی که اخراج ها در آنها صورت گرفته می توان به فروش، بازاریابی، منابع انسانی، مهندسی، امور مالی و غیره اشاره کرد.

هدف از این اخراج ها تنها کاهش هزینه ها نبوده و مایکروسافت مدعی است از این طریق به دنبال به روزرسانی مهارت های مورد استفاده در واحدهای گوناگون بوده است. مایکروسافت قصد دارد به جای افراد اخراجی 1600 کارمند جدید را در واحدهای مختلف به خدمات بگیرد.

افراد اخراجی 60 روز فرصت دارند تا در داخل مایکروسافت شغل جدیدی برای خود دست و پا کنند و به ازای هر شش ماه کار در مایکروسافت به اندازه دو هفته حقوق دریافت خواهند کرد. مایکروسافت در سال مالی گذشته هم 7400 کارمندش را اخراج کرده بود. این رقم در سال 2014 برابر با 18 هزار نفر بوده است.

 

هشدار در مورد مشکلات جدی ویندوز 7

مایکروسافت به طور جدی به کاربران ویندوز 7 هشدار داده که این سیستم عامل دارای مشکلاتی است و کاربران باید هر چه سریع تر از این سیستم عامل به سیستم عامل های جدیدتر مهاجرت کنند.

به گزارش فارس به نقل از فوربس، مایکروسافت با صدور بیانیه ای رسمی اعلام کرده که ویندوز 77 دارای آسیب پذیری های مختلفی است که از جمله آنها می توان به حفره ها و کمبودهای امنیتی و همین طور برخی محدودیت های سخت افزاری برای پشتیبانی از برخی پلاتفورم ها در آینده اشاره کرد.

این شرکت تصریح کرده که اگر چه ویندوز 7 در زمان عرضه سیستم عامل مطلوب و پیشرفته ای بوده، اما با گذشت زمان و با پیشرفت فناوری دیگر پاسخگوی نیازهای کاربران نخواهد بود و از استانداردهای امنیتی بالایی نیز برخوردار نیست.

مارکوس نیچل مدیر واحد ویندوز مایکروسافت در کشور آلمان می گوید معماری امنیتی ویندوز 7 بسیار قدیمی است و کاربران عادی و به خصوص صاحبان مشاغل باید برای جلوگیری از موفقیت حملات سایبری بر علیه خود از ویندوزهای جدیدتر استفاده کنند.

مایکروسافت مدعی است استفاده از ویندوز 7 هزینه های عملیاتی شرکت های تجاری را هم افزایش می دهد و کارآیی آنها را کاهش می دهد و باید توجه داشت که تراشه های جدید ساخت شرکت هایی مانند ای ام دی، اینتل و کوالکوم با این ویندوز سازگاری ندارند. این شرکت مهاجرت به ویندوز 10 را به همه کاربران خود توصیه کرده است.

 

تولید گوشی های ارزان‌قیمت اندرویدی در آمریکا

قرار است با استفاده از پلتفورم اندروید وان گوگل گوشی‌های ارزان قیمت مجهز به سیستم عامل اندروید تهیه و در بازار عرضه شود.

به گزارش فارس به نقل از ورج، این گوشی ها تنها مجهز به امکانات  ضروری مورد استفاده در تلفن های همراه هوشمند خواهند بود تا قیمت نهایی آنها برای استفاده مصرف کننده از حد مجاز فراتر نرود. علاوه بر این از به روزرسانی های نرم افزاری و امنیتی در این گوشی ها خبری نخواهد بود.

گوشی های مبتنی بر ندروید وان معمولا توسط شرکت هایی تولید می شوند که اسم آنها چندان به گوش خریداران گوشی های هوشمند نخورده است. از جمله این شرکت ها می توان به میکروماکس، چری، کیوموبایل و ... اشاره کرد.

گوشی های آندروید وان پیش از این هم در کشورهایی مانند هند، برخی کشورهای آفریقایی، اسپانیا و پرتغال عرضه شده اند.

گوگل امیدوار است با عرضه گسترده این گوشی ها بتواند بر محبوبیت خود در میان برخی اقشار که درآمد محدودی دارند، بیفزاید. کاری که هواووی با عرضه گوشی های ارزان قیمت انجام داده است.