ثبت‌نام در نمایشگاه تجاری صنعت گیم آغاز شد

در نمایشگاه Tehran Game Convention به‌دنبال این هستیم که فضای مثبتی را برای تعامل بازی‌سازان کشورمان با فعالان بین‌المللی این رشته فراهم کنیم. همچنین با توجه به اینکه رویدادهای مشابه در منطقه عمر زیادی ندارند، این فرصت برای TGC فراهم است که به پل صنعت بازی‌سازی خاورمیانه با کشورهای پیشرو بدل شود.

به گزارش عصر ارتباط، حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هفته گذشته در یک نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: بسیاری از کشورها نمی‌دانند در ایران شرکت‌های بازی‌سازی وجود دارد. صنعت گاز، نفت، خودروسازی و حتی صنعت فیلم‌سازی ایران در دنیا شناخته شده است، اما جوانی شرکت‌های بازی‌ساز داخلی با عمری حدود 10 سال و البته وجود تحریم‌ها، نشان‌دهنده‌ لزوم معرفی توان بازی‌سازی ایران به ناشران و سرمایه‌گذاران خارجی است.

کریمی قدوسی با اظهار امیدواری به انتشار بازی‌های ایرانی در بازارهای بین‌المللی پس از برگزاری رویداد TGC، گفت: حداقل 20 بازی در ایران وجود دارند که قابلیت عرضه در بازی‌های جهانی دارند. به این منظور از یک ماه پیش کارگاه‌هایی برای بازی‌سازان در حال برگزاری است تا با ارتقای این بازی‌ها، آنها را آماده معرفی به ناشران بین‌المللی کنند.

آشتیانی، مدیر پروژه TGC نیز در این نشست خبری درباره زمان‌بندی نمایشگاه TGC توضیح داد: ثبت‌نام برای حضور در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ و استفاده از اپلیکیشن قرار ملاقات، از 25 دی‌ماه آغاز شده و تا 15 فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت. با این حال کسانی که تا 26 اسفندماه ثبت‌نام کنند، با استفاده از کد EBTGC2017 می‌توانند از تخفیف 20 درصدی بهره‌مند شوند.

وي گفت: فراخوانی برای دعوت از فعالان صنعت بازی‌های رایانه‌ای جهت سخنرانی در این رویداد منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند پروپوزال خود را تا 29 بهمن ماه برای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ارسال کنند.

نمایشگاه تجاری صنعت گیم 9 و 10 اردیبهشت سال آینده در برج میلاد تهران برگزار می‌شود. بازی‌سازان و علاقه‌مندانی که قصد حضور در این نمایشگاه را دارند، می‌توانند با مراجعه به صفحه http://www.tehrangamecon.com/register/ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اخبار برگزیده

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه