فراهم‌کنندگان امنيت در گوشی‌های هوشمند

برقراري امنيت، چه در دنياي واقعي و چه در دنياي مجازي، اهميت بالايي دارد. براي آنکه با اطمينان خاطر از دسترسي پيدا نكردن افراد مختلف به اطلاعاتمان، بتوانيم آنها را در موبايل‌هاي هوشمند خود نگه داريم، لازم است با اپليکيشن‌هايي فضاي امني فراهم سازيم. در اين شماره با برنامه‌هايي آشنا خواهيد شد که دسترسي ديگران به اطلاعات شما را حتي در صورتي که موبايلتان به‌سرقت رفته باشد، با محدوديت‌هايي همراه خواهند کرد.

App Lock

اين برنامه با قفل کردن اپليکيشن‌هاي شما، امنيت آنها را فراهم مي‌کند. برنامه App Lock به‌وسيله رمز عبور و يا استفاده از پترن، قادر است تماس‌ها، فهرست مخاطبان، پيام‌ها، ايميل‌ها، گالري عکس‌ها، ورود به قسمت تنظيمات و اپليکيشن‌هاي ديگر را رمزگذاري کند. با اين اپليکيشن ديگر نگران دسترسي افراد ديگر به اطلاعات خود نخواهيد بود. همچنين کودکان نمي‌توانند تنظيمات موبايل هوشمند شما را به‌هم بريزند. برنامه App Lock براي سيستم‌عامل اندرويد طراحي شده و به‌صورت رايگان قابل استفاده است.

Android Device Manager

يکي ديگر از راه‌هايي که مي‌توان امنيت اطلاعات را فراهم کرد، استفاده از برنامه‌Android Device Manager است. به کمک اين برنامه در صورت به‌سرقت رفتن موبايل خود يا فراموش کردن آن در محلي، مي‌توانيد به‌راحتي دستگاه خود را بيابيد و نيز از راه دور به اطلاعات موجود در آن دسترسي داشته باشيد. اپليکيشن Android Device Manager براي موبايل‌ها و تبلت‌هاي اندرويدي طراحي شده و به‌صورت رايگان در اختيار کاربران قرار گرفته است. اين برنامه امکاناتي از قبيل پاک‌سازي تمام اطلاعات دستگاه و تعويض رمز لاک‌اسکرين از راه دور را براي شما فراهم مي‌كند و هدف اصلي آن يافتن مکان دقيق دستگاه شما است.

Find My iPhone

اپليکيشن Find My iPhone يکي ديگر از راه‌هاي پيشنهادي براي يافتن موبايل گم‌شده است. اين برنامه قادر است محل قرار گرفتن موبايل شما روي نقشه و مسير رسيدن به محل را مشخص کند. در صورتي که بدانيد دستگاه شما در نزديکي‌تان است و محل آن را فراموش کرده‌ايد، مي‌توانيد با اين برنامه آن را به مدت دو دقيقه به صدا در بياوريد، حتي اگر در حالت بي‌صدا باشد. در شرايطي که دستگاهتان به‌سرقت رفته باشد يا به آن دسترسي نداشته باشيد، با کمک اين برنامه مي‌توانيد به فايل‌هاي موجود در اسمارت‌فون خود دسترسي يابيد و آنها را پاک کنيد. امکان تعويض رمز موبايل نيز وجود دارد تا ديگران راهي براي دستيابي به اطلاعات شما نداشته باشند. اين برنامه به زبان‌هاي انگليسي، عربي، فرانسوي، هلندي، چيني، هندي و بسياري زبان‌هاي ديگر وجود دارد و به‌صورت رايگان براي سيستم‌عامل iOS قابل دريافت است.

Ghostery Privacy Browser

يکي ديگر از راه‌هاي تامين امينت شما، هنگام گشت‌وگذار در اينترنت توسط مرورگرGhostery Privacy Browser تامين مي‌شود. اين مرورگر سبک و سريع، سايت‌هايي که شما را دنبال، پيگيري يا ترک مي‌کنند محدود مي‌کند و در نتيجه جست‌وجوی ايمن‌تري خواهيد داشت. از هشت موتور جست‌وجو مانند Baidu، DuckDuckGo، google و مواردي ديگر مي‌توانيد براي جست‌وجو بهره‌مند شويد. اپليکيشن مذکور براي سيستم‌عامل اندرويد طراحي شده و مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه‌اي آن را براي موبايل‌هاي اندرويدي خود دريافت كنيد.

mSecure Password Manager

اگر ازجمله کاربراني هستيد که در سايت‌هاي مختلف ثبت‌نام مي‌کنيد يا داراي حساب‌هاي کاربري بسياري هستيد، اين برنامه براي شما به‌کار مي‌آيد. به جاي اينکه رمز‌هاي عبور حساب‌هاي کاربري متفاوت خود را در يادداشت‌ها و قسمت‌هاي ديگر موبايل خود ذخيره کنيد، ايمن‌تر است که براي نگهداري و جلوگيري از فراموش شدن پسورد‌ها از اپليکيشن mSecure Password Manager استفاده كنيد. اين برنامه به بازار آمده تا پسورد‌ها و اطلاعات محرمانه ديگر کاربران را در امن‌ترين شکل ممکن نگهداري کند تا در صورتي که موبايل شما به دست افراد ديگر افتاد، اطلاعات و اکانت‌هايتان به‌خطر نيفتند. اين برنامه براي سيستم‌عامل ios طراحي شده و به قيمت 99/9 دلار به‌فروش مي‌رسد و توانسته کاربران فراواني را به سوي خود جذب کند. براي حفظ امنيت اطلاعات شخصي خود حتما از اين برنامه بهره‌مند شويد.

 

نقد و بررسی بازی