شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

نه به قاچاق کتاب

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

به منظور مبارزه با پدیده قاچاق کتاب و فروش نسخه‌های غیرقانونی از آثار منتشر شده توسط ناشران در کشور، کمپینی با عنوان «#نه_به_قاچاق_کتاب» در فضای مجازی به وجود آمده است.

کتاب‌خوانان می‌توانند با عضویت در این کمپین، اطلاعاتی نظیر شیوه‌های آشنایی با نسخه‌های اصلی و اورجینال کتاب‌های پرفروش، مراکز فروش و پایگاه‌های اینترنتی نسخه‌های اصلی کتاب را به دست آورده و ناشران نیز از فضای تبلیغاتی رایگان و ارتباط مستقیم با کتاب‌خوانان کشور بهره‌مند شوند. این کمپین همچنین به صورت ماهیانه جشنواره تصاویر اینستاگرامی تولید شده توسط مخاطبان را به منظور مبارزه با خرید و فروش کتاب قاچاق برگزار می‌کند. هر یک از اعضای کمپین می‌توانند با پیوستن به آن و ارسال تصاویر، جدای از امکان نمایش آن با اسم عکاس در صفحه اینستاگرام کمپین، در داوری جایزه ماهانه انتخاب بهترین تصویر، شانس خود را امتحان و از جایزه خرید 100هزار تومانی کتاب دست ‌دوم بهره‌مند شوند. پایگاه اینترنتی «www.ketabd2.ir» توسط گروهی از فعالان فرهنگی حوزه کتاب و به منظور مبادله رایگان کتاب‌های دست دوم راه‌اندازی شده است و علاقه‌مندان به فروش و یا خرید آثار دست دوم می‌توانند برای این منظور به این پایگاه مراجعه کنند.

 

تلاش خواننده پاپ برای بازگرداندن یک کودک به مادرش

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

چندی پیش ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد نوزاد دختری با یک نوشته در خیابان اصفهان شهر مبارکه در استان اصفهان رها شده است. رضا صادقی در شب آغاز سی‌ و دومین دوره جشنواره موسیقی فجر، از مادر کودک رها شده خواست تا برای تحویل گرفتن فرزند خود بازگردد. صادقی در این اجرا، با اشاره به ماجرای کودک پنج ماهه سر راهی موسوم به «ایران» از مادر او خواست که برای پس گرفتن کودکش خود را معرفی کند؛ نام کودک پیدا شده به شکل نمادین «ایران» گذاشته شده است.

آن‌طور که در شبکه‌های اجتماعی آمده صادقی خطاب به مادر این کودک رها شده گفته: "مادر «ایران»، برگرد، ما همه پشتیبان و حامی تو هستیم." گفتنی است بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام رضا صادقی را ستوده‌اند و خواستار بازگشت مادر برای تحویل گرفتن فرزندش شده‌اند.

مارادونا رو ول کنید

اخبار

پاول دروف کارتن‌خواب شده است

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه