نورپردازي به سبک گيگابايت

اگر شما يکي از علاقه‌مندان به کامپيوترهاي شخصي باشيد، قطعا ظاهر کامپيوتر شخصي‌تان اهميت ويژه‌اي  برايتان دارد. اين اهميت براي شما دوچندان مي‌شود اگر عضوي از جامعه گيمرها باشيد. کمپاني‌هاي مختلف سخت‌افزاري با توجه به اهميت اين موضوع، براي کاربران کامپيوترهاي شخصي امکانات مختلفي را فراهم مي‌کنند که به آنها امکان مي‌دهد تا سيستم خود را مطابق با سليقه و تمايل خود تزيين کنند.

امکان نورپردازي در سيستم‌هاي کامپيوتري چند سالي است که مورد توجه کاربران و گيمرها قرار گرفته و جزء جدايي‌ناپذيري از کامپيوترهاي شخصي شده است. کمپاني گيگابايت نيز که به‌تازگي مادربوردهاي سري گيمينگ خود را با نام آئورس عرضه مي‌کند، از قابليت جديد نورپردازي خود با نام RGB Fusion رونمايي کرده است. قابليت نورپردازي مادربوردهاي نسل پيش گيگابايت که با نام LEDهاي فراگير و انبوه (Ambient‌ Surround Led) شناخته مي‌شد در مادربوردهاي نسل جديد به‌صورت قابل توجهي ارتقا يافته و بسيار کارآمدتر شده است. کمپاني گيگابايت با فراهم کردن قابليت نورپردازي نواحي مختلف مادربورد (از سه تا شش منطقه) بيش از پيش دست کاربران را در امر نور پردازي باز گذاشته است.

مادربوردهاي جديد آئورس با پشتيباني از رشته‌هاي جديد RGBW، توانايي توليد نور سفيد را به‌صورت جداگانه دارند. همچنين کاربران مي‌توانند بدون نگراني از ناسازگاري رشته‌هاي RGB مختلف، با جابه‌جا کردن سيگنال‌هاي RGB (سيگنال‌هاي مرتبط با هر رنگ) از هر نوع رشته‌هاي نوري استفاده کنند. قابليت‌هاي‌RGB Fusion به همين‌جا ختم نمي‌شود، بلکه کاربران و گيمرها مي‌توانند جلوهاي نوري متفاوتي را ايجاد کنند. هر کاربر مي‌تواند LEDهاي کارت گرافيک گيگابايت خود را با سيستم RGBFusion هماهنگ سازد. همچنين علاقه‌مندان به نورپردازي مي‌توانند جلوه‌هاي ويژه و پيکره‌بندي‌هاي خود را در قالب فايلي ذخيره کنند و آن را با يکديگر به‌اشتراک بگذارند.

کمپاني گيگابايت اذعان کرده که قابليت RGBFusion يکي از قابليت‌هايي است که گيمرها و کاربران گيگابايت در نظرسنجي اين کمپاني که در سال 2015-2016 برگزار شد، از گيگابايت درخواست کرده بودند و اين کمپاني در پاسخ به درخواست‌هاي کاربران خود فناوري RGB Fusion را در مادربوردهاي خود به کار گرفت.

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه