عرضه ابزار جدید برای مشاهده الگوی کلی ترافیک شهرها و ایالتها

شرکت اوبر ابزار جدیدی عرضه کرده که به ساکنان شهرها امکان می دهد بتوانند یک الگوی کلی از شدت ترافیک را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، این ابزار که اطلاعات بیشتر در مورد آن از آدرس movement.uber.com در دسترس است، مربوط به شهرهای مختلف ایالات گوناگون آمریکاست و از طریق آن می توان زمان مورد نیاز برای سفر از نقطه ای به نقطه ای دیگر در شهر را محاسبه کرد.

همچنین این اطلاعات به طور آنی به روز می شود تا کاربران بتوانند در نهایت زودتر یا دیرتر به مقصد خود می رسند. در حال حاضر تنها کاربران ثبت شده اوبر می توانند به این خدمات دسترسی پیدا کنند، ولی سایت مذکور در ماه های آتی برای همه کاربران قابل دسترس و استفاده است.

خدمات Movement اوبر به طور خاص برای استفاده  مردمان ساکن در نواحی شهری طراحی شده که می خواهند به طور دقیق در مورد رفت و امدهای خود برنامه ریزی کنند. جمع آوری این اطلاعات با همکاری کاربران خدمات تاکسی یاب گوشی صورت می گیرد. این اولین بار است که اوبر یک ابزار عمومی برای استفاده همه کاربران در دسترس قرار می دهد.

اندروید تی وی حرف زدن مداوم با تلویزیون‌ها را ممکن می‌کند

یکی از اشکالات برنامه های دستیار صوتی گوگل مانند Google Now و Assistantآن است که کاربران باید قبل از هر فرمان عبارت OK Google, را بیان کنند. اما اکنون این مشکل کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آندروید پلیس، اما این مشکل در نسخه ای از Google Assistant که برای آندروید تی وی عرضه شده برطرف شده و با نصب آن بر روی ست تاپ باکس ها و به شرط استفاده از نسخه 6 آندروید تی وی و نسخه های بالاتر دیگر کاربران قبل از صدور هر دستور نباید عبارت OK Google را ذکر کنند.

البته این به شرطی است که کاربران بعد از  بیان یک جمله سوالی به فاصله کوتاهی صحبت در مورد آن را ادامه دهند و حرف زدن را متوقف نکنند.

گوگل در ماه های اخیر تلاش برای ارتقای خدمات دستور صوتی را از طریق خدمات مختلف خود افزایش داده و این خدمات را با برخی سرویس های چندرسانه ای و ویدئویی مانند نتفلیکس سازگارتر نموده است.

رونمایی از خودروی خودران تازه گوگل

قرار است تا قبل از پایان ماه جاری میلادی از تازه ترین خودروی خودران شرکت گوگل که یک مینی ون است رونمایی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ورج، شرکت نوپای Waymo که یکی از مجموعه های ایجاد شده توسط گوگل بوده و از اواخر سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده قصد دارد خودروهای مینی ون خودرانی به نام Chrysler Pacifica تولید کند که استفاده از آنها در جاده های عمومی ممکن خواهد بود.

ساخت این خودرو که ظاهری جذاب و متفاوت دارد، تحولی اساسی در زمینه طراحی و عرضه این خودروها خواهد بود و نشان می دهد که گوگل در این زمینه سرمایه گذاری جدی به عمل آورده است.

شرکت سازنده مدعی است هدایت این خودروها به طور کاملا خودکار انجام می شود و بدین منظور نیازی به دخالت انسان نخواهد بود. این اولین بار است که شرکتی عملا یک خودروی خودران تولید می کند که هدایت آن بدون دخالت انسان در همه شرایط ممکن است.

این خودرو مجهز به انواع دوربین، حسگرها و نقشه های متعدد برای دریافت اطلاعات محیطی و اجتناب از برخورد کردن با موانع است. Jeff Krafcik مدیرعامل Waymo می گوید بخش اعظم نیازهای سخت افزاری برای ساخت این خودرو توسط خود Waymo برطرف شده و این امر موجب صرفه جویی قابل توجه در هزینه تولید آن شده است.

به عنوان نمونه گوگل که در سال 2009 برای خرید حسگرهای LIDAR تا 75 هزار دلار هزینه می کرد در حال حاضر تنها باید 7500 دلار برای این کار هزینه کند. نتیجه این امر کاهش قابل توجه قیمت نهایی خودروهای خودران گوگل خواهد بود.

تعلیق توییتر سرمایه گذار مشهور آمریکایی به علت مزاحمت برای یک خبرنگار

حساب کاربری یک سرمایه گذار مشهور آمریکایی به نام Martin Shkreli در شبکه اجتماعی توییتر از روز دوشنبه تعلیق شده، زیرا وی برای مدتی برای یک خبرنگار آزاد به نام لورن دوکا مزاحمت ایجاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ورج، توییتر خود تعلیق موقت این حساب را تایید کرده و می گوید این امر به ایجاد مزاحمت برای خبرنگار یاد شده ارتباط دارد، اما وی از ارائه هرگونه جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است.

لورن دوکا که از منتقدان ترامپ است بعد از انتشار برخی مطالب انتقادی در مورد وی مورد توجه Martin Shkreli قرار گرفت و وی که از حامیان ترامپ است تصمیم گرفت این دختر خبرنگار را در فضای آنلاین مورد آزار و اذیت قرار دهد.

با تشدید این مزاحمت های مجازی دوکا تصویری از پیام های این سرمایه گذار را منتشر کند که حاوی توهین و استهزای وی بود.

اما این امر مانع از تهیه عکس های دستکاری شده و فوتوشاپی این خبرنگار زن و درخواست Martin Shkreli از او برای همراهی در مراسم تحلیف ترامپ نشد. با تداوم این رفتارها و گزارش آن به مدیر توییتر توسط دوکا سرانجام توییتر حساب کاربری این فرد مزاحم را تعلیق کرد.

وی در واکنش به برخورد توییتر اعلام کرده که اقدامات خود و از جمله انتشار تصاویر فوتوشاپی را مصداق مزاحمت و آزار و اذیت نمی داند.

نفوذ بلندگوی هوشمند الکسا به سیستم عامل اندروید

قابلیت‌های دستیار دیجیتال هوشمند آمازون این روزها به بسیاری از محصولات دنیای فناوری اضافه شده و از جمله شاهد استفاده از آن در تولیدات شرکت رقیب یعنی گوگل هم هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت های متعددی از Whirlpool تولیدکننده لوازم خانگی تا فورد سازنده خودرو از الکسا برای دریافت فرامین صوتی کاربران واجرای آنها بهره می گیرند.

شرکت چینی هواوی سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی هم از عرضه گوشی جدیدی خبر داده که دارای یک برنامه موبایلی خواهد بود که دسترسی به قابلیت های آلکسا را در آمریکا ممکن می کند.

استفاده از الکسا در تولیدات یک شرکت حامی محصولات اندرویدی نشان می دهد که آمازون برای رقابت با گوگل قصد دارد به درون محیط سیستم عامل اندروید نفوذ کند و البته به نظر می رسد بسیاری از کاربران هم از این خدمات استقبال کنند. زیرا استفاده از صدا برای صدور فرامین به جای صفحه کلید راحت تر است.

اگر چه این تحول در مراحل اولیه خود است، اما کارشناسان هشدار می دهند اگر گوگل برای تقویت دستیار صوتی خاص خود در آندروید و ارتقای ان فکر جدی نکند، رقبا از این وضعیت بهره خواهند گرفت و به همین شیوه اطلاعات ارزشمندی را از کاربران خود جمع آوری خواهند کرد.

فیسبوک مجری خبر سی ان ان را استخدام کرد

فیس‌بوک برای سروسامان دادن به نحوه انتشار اخبار در این شبکه اجتماعی کمبل براون مجری سابق شبکه سی ان ان را استخدام کرد که روابط نزدیکی با برخی اعضای دولت آینده ترامپ دارد.

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، وی قبلا سردبیر یک وب سایت آموزشی نیز بوده و از تجارب زیادی در حوزه تولید و انتشار خبر برخوردار است.

براون که سابقه کار در شبکه ان بی سی را دارد مدتها معلم نیز بوده و از مدافعان جدی اصلاحات در نظام آموزشی ایالات متحده است. وی به همکاری با سایت آموزشی 74 ادامه خواهد داد ولی به طور تمام وقت در فیس بوک حضور خواهد داشت.

وی خود در پستی فیس بوکی در این زمینه نوشته است: من این ماه به فیس بوک می پیوندم تا گروه همکاری خبری آن را رهبری کنم. این شغلی متفاوت برای من است، اما می خواهم تجارب خودم در اتاق خبر را به فیس بوک ببرم و به سازمان های خبری و روزنامه نگاران کمک کنم تا همکاری نزدیک تر و موثرتری با فیس بوک داشته باشند.

فیس بوک اعلام کرده که براون نقشی به عنوان سردبیر این سایت ایفا نمی کند و در مورد محتوای این سایت هم تصمیم گیری نخواهد کرد، اما در حوزه فعالیت های تجاری این سایت نقش آفرین خواهد بود. باید منتظر ماند و دید آیا این استخدام جدید باعث کاهش انتشار اخبار جعلی و گمراه کننده در فیس بوک خواهد شد یا نه.

لپ‌تاپی که با صفحه کلیدش شارژ می‌شود

شرکت دل لپ تاپی را عرضه کرده که هم قابل تبدیل به تبلت است و هم شارژ بی سیم آن با استفاده از صفحه کلید ممکن است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ورج، این روزها شارژ بی سیم به یک اولویت مهم برای شرکت های سازنده محصولات فناوری مبدل شده و شرکت های مختلف راه حل های مختلفی را به همین منظور ارائه کرده اند.

در این میان دل لپ تاپ جدیدی به نام Latitude 7285 را عرضه کرده که برای اولین بار از یک صفحه شارژ خاص برخوردار است که با قرار گرفتن در زیر صفحه کلید برق آن را تامین می کند.

کل سخت افزار این لپ تاپ در زیر نمایشگر آن قرار گرفته تا استفاده مستقل از آن بدون صفحه کلید هم برای کاربران ممکن شود. صفحه شارژ یاد شده پس از تکمیل شارژ می تواند فعالیت لپ تاپ را به مدت 4 ساعت ممکن کند.

قرار است این لپ تاپ در ماه می روانه بازار شود، اما هنوز ویژگی های سخت افزاری یا قیمت آن اعلام نشده است. دل قصد دارد برای دیگر تولیدات خود در آینده هم شارژرهای بی سیم طراحی و عرضه کند.