اپليکيشن‌هايي براي محافظت از چشم‌ها

بدون شک چشم‌ها، از اعضايي هستند که بسيار در معرض خطر از سوي مواجهه با موبايل‌ها قرار دارند. خستگي چشم‌ها و در مواردي ضعيف شدن تدريجي آنها، اختلال در به خواب رفتن و عواملي از اين قبيل، از آثار سوء‌استفاده طولاني‌مدت و نادرست از موبايل‌ها است. با آگاهي از اين عواقب بايد استفاده از موبايل را تا حد امكان کاهش داد يا با به‌کارگيري روش‌هاي درست استفاده، اين مضرات را كم كرد. در اين شماره اپليکيشن‌هايي معرفي کرده‌ايم که تا حدودي مي‌توانند چشم‌هاي شما را در برابر روشنايي و نور مضر صفحه موبايل محافظت كنند. اين اپليکيشن‌ها به صورتي طراحي شده‌اند که با ايجاد فيلتر و تنظيم نور صفحه، بهترين شرايط را براي چشم‌ها فراهم مي‌كنند. هدف آن است که با بهره‌مندي از اين برنامه‌ها کمتر دچار مشکلاتي از قبيل سوزش چشم حين کار کردن با موبايل شويم.

Twilight

نمايشگر موبايل‌هايي که روزانه ساعاتي با آنها سروکار داريم، نور آبي را نيز ساطع مي‌کنند که تاثير خوبي روي چشم‌هاي ما ندارد، به‌خصوص افرادي که عادت دارند شب‌ها قبل از خواب از موبايل خود استفاده کنند، اين نور باعث اختلال در خواب آنها مي‌شود. اپليکيشن Twilight به اين منظور طراحي شده تا با اعمال يک فيلتر به رنگ قرمز، از طول موج رنگ آبي بکاهد. اين برنامه به‌صورت دستي و اتوماتيک فعال مي­شود و مي‌توانيد ميزان نور صفحه و شدت فيلتر را متناسب با استفاده و راحتي خود تغيير دهيد. تنظيمات شخصي‌سازي شده شما براي استفاده مجدد در آينده قابل ذخيره‌سازي هستند. براي حفاظت از چشمان خود، اين برنامه را مي‌توانيد به‌صورت رايگان براي سيستم‌عامل اندرويد دريافت کنيد. البته Twilight يک نسخه pro نيز دارد که با ارتقا به اين نسخه مي‌توانيد از امکانات بيشتري بهره‌مند شويد.

Velis Auto Brightness

يکي ديگر از اپليکيشن‌هايي که براي کنترل نور صفحه و کاهش آسيب‌هاي آن به کار مي‌رود،‌Velis Auto Brightness است. اين برنامه ميزان نور صفحه را با توجه به نور محيط شما تنظيم مي‌کند. براي بهبود عملکرد برنامه مي‌توانيد داخل خود برنامه، حساسيت آن را به نور افزايش دهيد. تنظيم دستي نور صفحه نيز توسط کاربران امکان‌پذير است. مي‌توانيد صفحه را به‌دلخواه به تيره‌ترين حالت تنظيم کنيد. اپليکيشن‌Velis Auto Brightness براي سيستم‌عامل اندرويد طراحي شده و به‌صورت رايگان قابل دريافت است.

Brightness and Blue Light Cut Browser “AceColor”

همان طور که اشاره شد، رنگ آبي که از صفحه نمايشگر موبايل‌هاي هوشمند ما ساطع مي‌شود براي چشم‌ها مضر هستند و به ساختار داخلي آنها لطمه مي‌زنند. اين اپليکيشن قادر است نور آبي را براي حفظ سلامت چشم‌هاي شما کاهش دهد و اين ميزان توسط شما قابل تنظيم است. علاوه بر کاهش نور آبي، اين برنامه ميزان روشنايي صفحه را نيز متناسب با نور محيط تنظيم مي‌کند تا هنگام کارکردن با موبايل قبل از خواب، آسيبي به چشم‌ها وارد نشود. اين برنامه علاوه بر موارد يادشده، به يک مرورگر مجهز است که با لمس طولاني، صفحه‌اي جديد براي جست‌وجو باز مي‌شود. امکان ايجاد تغييرات ظاهري از قبيل تعويض رنگ نوشته‌ها و نيز نشانه‌گذاري صفحات وجود دارد. جست‌وجو‌هاي شما در تاريخچه برنامه ذخيره خواهند شد. اين برنامه کاربردي را که براي سيستم‌عامل iOS طراحي شده است مي‌توانيد با پرداخت 99/1 دلار دريافت كنيد.

EasyEyes Pro

استفاده از برنامه EasyEyes Pro يکي ديگر از راه‌هاي جلوگيري از آسيب‌هاي واردشده به چشم‌ها در اثر کارکردن با موبايل‌ها است. اين برنامه که از نرم‌افزار Flux الگو‌برداري شده است، با ارايه امکاناتي از قبيل فيلتر‌هاي مختلف، رابط مناسب براي ديدن صفحه‌نمايش را ممکن مي‌سازد. از مزاياي برنامه، تنظيم خودکار نور صفحه و امکان تنظيم نور تا کمترين حد توسط کاربر است. با قرار دادن ويجت اين اپليکيشن مي‌توانيد به‌ سرعت و سهولت به آن دسترسي پيدا کنيد. اين برنامه را با پرداخت 99/1 دلار خريداري كنيد و با ارتقا به نسخه ويژه، از امکانات ديگر بهره‌مند شويد. برنامه EasyEyes Pro براي سيستم‌عامل اندرويد طراحي شده و مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه