شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپینی برای شفافیت حقوق‌های مدیران

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپین حمایت از شفافیت حقوق‌های مدیران و منع حذف عبارت «و عموم مردم» در مصوبه مجلس راه‌اندازی شد. با راه‌اندازی سایت این کمپین، عموم مردم می‌توانند با امضا کردن آن در این اقدام ملی شریک شوند.

گفتنی است در نشست علنی ۵ دی ماه مجلس شورای اسلامی، یکی از مواد برنامه ششم که مربوط به اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران بوده به تصویب نمایندگان رسید و دولت مکلف شد ظرف یک سال سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران را ایجاد کند و امکان تجمیع تمامی پرداخت‌ها به مقامات، روسا، مدیران و کارکنان همه دستگاه‌های اجرایی را فراهم آورد تا امکان دسترسی به آن اطلاعات برای «نهادهای نظارتی و عموم مردم» فراهم شود.

پس از این اقدام گروهی از نمایندگان مجلس در حال جمع‌آوری امضا برای بررسی مجدد این ماده در صحن علنی و حذف عبارت «و عموم مردم» از این مصوبه هستند، تلاش‌هایی که اگر به نتیجه برسد، به معنای حذف مصوبه اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران خواهد بود.

 

حاشیه­های جدال کی‌روش و برانکو

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

پس از اظهارات برانکو ایوانکوویچ درباره اردوی تیم ملی در امارات و بی‌ثمر خواندن این اردو توسط سرمربی کروات، بار دیگر درگیری بین دو سرمربی مطرح فوتبال کشور اوج گرفت. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی البته هنوز بیانیه‌ای رسمی در پاسخ به اظهارات برانکو نداشته است، ولی در حرکتی عجیب ملی‌پوشان تیم پرسپولیس را از اردو مرخص کرده و بدون آنها به کار خود ادامه می‌دهد تا جنگ علنی خود را آغاز کرده باشد. همین اتفاقات باعث شد که هفته گذشته کاربران شبکه‌های اجتماعی به بیان نظرات خود در مورد این اتفاقات بپردازند. برخی از کاربران با اشاره به اردوهای طولانی و غیر معمول تیم ملی و نیز  تندخو بودن کارلوس کی‌روش معتقد بودند که مقصر این حواشی ایجاد شده سرمربی تیم ملی است؛ از سوی دیگر اما گروهی دیگر از کاربران این نظر را مطرح می‌کردند که برانکو حرف‌های تندی علیه کی‌روش زده که نباید آنها را مطرح می‌کرد. نکته قابل توجه آنکه کی‌روش حتی سروش رفیعی بازیکنی که احتمال پیوستنش به پرسپولیس وجود دارد را نیز تهدید کرده که اگر پرسپولیسی شد باید اردو تیم ملی را ترک کند، تصمیمی که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را غیرمنطقی ارزیابی کرده‌اند.

تاپ

10سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه