مرحله نهایی دومین المپیاد تکنسین‌های ایران برگزار شد

مرحله نهایی دومین المپیاد تکنسین‌های ایران، نهم و دهم دی‌ماه برگزار شد و برندگان این المپیاد به‌زودی اعلام می‌شوند.

سامسونگ امسال دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران را با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار کرد. آخرین مرحله این المپیاد در مرکز تربیت مربی کرج برگزار شد و ۱۰ تکنسین برتر هر رشته، طی دو روز به رقابت پرداختند تا بهترین‌های هر گرایش انتخاب شوند.

حدود دو هزار داوطلب از سراسر کشور در مرحله اول این المپیاد که به‌صورت الکترونیکی و با حضور در مراکز فنی و حرفه‌ای استان‌ها برگزار شد، حضور داشتند و ۴۰ نفر برتر آنها (هر رشته ۱۰ نفر) به مرحله نهایی راه یافتند. امسال در ميان نفرات نهایی، یک شرکت‌کننده خانم نیز حضور داشت.

سامسونگ به‌عنوان متولی این المپیاد، نفرات برتر گرایش‌های موبایل و تبلت، لوازم خانگی، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری را با توجه به امتیازشان در آزمون اول، به این مرحله دعوت کرده بود تا تکنسین‌های ایرانی با رقبای خود در گرایش تخصصی‌شان به رقابت بپردازند و مانند سال گذشته نفرات اول تا سوم هر گرایش مشخص شوند تا بهترین تکنسین‌های ایرانی، فرصتی برای نمایش توانایی‌ها و تخصص‌های خود داشته باشند.

نتایج این مسابقات به‌زودی از سوی شرکت سامسونگ و سازمان فنی و حرفه‌ای اعلام می‌شود و طی مراسمی، از نفرات برتر هر گرایش تقدیر خواهد شد.