لطفا گزارش عملکرد بدهید

هفته گذشته مصادف با روز جهانی ارتباطات بود و در شرایطی پروژه‌های متعدد در زمینه توسعه شبکه‌های ارتباطی با حضور وزیر ارتباطات رونمایی شدند، که این سوی میدان اختلال و کاهش محسوس کیفیت اینترنت، مردم را دچار کلافگی و نارضایتی کرده است. اكنون دیگر مساله تنها قطع یک سرویس یا یک پیام‌رسان نیست و ناپایداری و اختلال مداوم در کیفیت اینترنت به‌حدی بالا رفته است که سرانجام واکنش خود وزیر ارتباطات را نیز به‌دنبال داشت و خواستار اقدام جدی اپراتورها برای برطرف کردن این افت کیفیت شد.

البته این اولین بار نیست که وزیر جوان به بازتاب نظرات مردم می‌پردازد. همین چند ماه پیش هم در بحث تفکیک ترافیک اینترنت، وزیر ارتباطات از اپراتورها خواست که وضعیت تفکیک اینترنت بین‌الملل از شبکه داخلی را شفاف‌سازی و به کاربران اطلاع‌رسانی کنند که البته پورتالی در این زمینه معرفی شد تا سایت‌های داخلی آنجا ثبت‌نام کنند و درنهایت کار به خود سایت‌ها واگذار شد و مقامات نظارتی از کنترل آن شانه خالی کردند. در نتیجه هنوز هم روشن نیست که آیا سرویس‌دهنده‌ها خود را ملزم می‌دانند که مصوبه تفکیک ترافیک اینترنت را اعمال کنند یا اینکه ترافیک داخلی را به قیمت اینترنت می‌فروشند؟

یا در مورد دیگر وزیر ارتباطات اعلام کرده است ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ممنوع است، اما می‌بینیم که کاربران همچنان آماج حمله پیامک‌های تبلیغاتی قرار دارند.

مثال‌هایی که گفته شد، تنها برخی از مواردی است که وزیر ارتباطات مشخصا در مورد آنها موضع‌گیری داشته است و از قضا تمام آنها به زیرمجموعه متبوع او برمی‌گردد.

در این میان برخی افراد هم خوشحال می‌شوند که درددل خود را از زبان وزیر فاوا هم می‌شنوند و از توجه و اشراف وی بر مسایل ابراز خرسندی می‌کنند! اما اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم باید بگوییم انعکاس و بیان مشکلات از زبان وزیر زمانی خوشحالی دارد که اقدام موثری را نیز به‌دنبال داشته باشد، واضح است که مردم از یک مدیر اجرایی طبعا انتظار همدردی و سخنرانی ندارند، بلکه خواستار اقدام عاجل و موثر هستند.

فرض کنید در ترافیک شدید ایجاد شده بر اثر تصادف در جاده منتظر مانده‌اید و رییس پلیس راهنمایی با حضور در محل تصادف، اعلام کند، متاسفانه در این مکان ترافیک ایجاد شده است و رفت و آمد مردم مختل شده است. سپس بدون انجام اقدامی محل را ترک کند! در اینصورت آیا ترافیک خود‌به‌خود برطرف می‌شود؟ آیا شنیدن نظر این مسوول خوشحالی دارد؟ در حوزه آی‌تی و مشکلات مربوط به آن نیز نیازی به اظهار نظر نیست، چراکه مردم نیاز به تایید ماهیت مشکلات ندارند بلکه عملکرد مطلوب و بجا بهترین پاسخ و همراهی با آنها به‌شمار می‌رود.

نرخ خدمات هاستینگ افزایش یافت

مرجع قیمت یا مرجع تشویش

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه