در مجمع عمومی عادی سالانه 30 اردیبهشت ماه سال جاری عنوان شد:

آینده روشن شرکت خدمات انفورماتیک با وجود فراز و نشیب‌های بین‌المللی

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 96، به ریاست دکتر رسول سعدی رییس هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک و با حضور اکثريت سهامداران برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مهندس سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، گزارشي از عملکرد شرکت در سال 96 ارایه کرد و در آن ضمن برشمردن مهم‌ترين دستاوردهاي سال گذشته، روند فعاليت‌هاي شرکت را رو به رشد خواند و آينده شرکت را با وجود فراز و نشيب‌ها و مسايل بين‌المللي، روشن عنوان کرد.

مهندس نجفي در ادامه سخنان خود به افزایش 30 درصدی تراکنش‌های شتاب و 32 درصدی تراکنش‌های شاپرک در مقایسه با سال 95 اشاره کرد و افزود: تنها در 28 اسفند سال گذشته 162 میلیون تراکنش با پایداری 99/99 درصد مدیریت شده است که در نوع خود بی‌نظیر و در سطح بین‌المللی مثال‌زدنی است.

 وی به تغییر رفتار مشتریان در استفاده از ابزار بانکداری الکترونیکی اشاره کرد و ادامه داد: در طی سال‌های اخیر شاهد افزايش اعتماد مردم به بانکداري الکترونيکی و تغییر رفتار آنها بوده‌ايم به نحوي که کاهش سهم خودپردازها و افزايش سهم پایانه‌های فروش در سامانه شتاب از نتايج اين تغيير رفتار بوده است.

مهندس نجفي به ضرورت ایجاد سامانه‌های پشتیبان به ویژه برای سامانه‌های حاکمیتی و رقابتی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر برای سامانه‌های شتاب، شاپرک و چکاوک این سایت‌ها ایجاد شده است و برای سایر سامانه‌ها نیز این مهم در دستورکار قرار دارد.

مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک بیان داشت: در حال حاضر تمام ضمانت‌نامه‌های شبکه بانکی باید در سامانه سپام ریالی ثبت و سپس صادر شود.

مهندس نجفی با ذکر برخی اقدامات مهم صورت گرفته در بانک‌های تحت پوشش، از ایجاد یک ابر مرکز داده در شهر آفتاب و فراهم شدن مقدمات آن نیز خبر داد.

 مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه به تبيين مهم‌ترين پروژه‌هاي سال جاري در قالب برنامه‌ريزي استراتژیک افق 1397 تا 1400 پرداخت و اظهار داشت: 64 پروژه در شرکت در دست اجراست که 30 پروژه حاکميتي، 15 پروژه زيرساختي و امنيتي، 9 پروژه به درخواست مشتري و 10 پروژه نيز با هدف تکميل سبد محصولات به انجام مي‌رسد.

مهندس نجفي همچنين از اجراي 43 پروژه در قالب نقشه راه بانک مرکزي خبر داد و گفت: اجرای استاندارد EMV در سامانه‌های بین بانکی از جمله اين پروژه‌ها است که با اجراي آن، در یک مدت پنج ساله باید تمام کارت‌های مغناطیسی بانکي جای خود را به کارت‌های هوشمند بدهند.

وی به افزایش چشمگیر ارزش بازار شرکت خدمات انفورماتيک در سال‌هاي اخير اشاره کرد و ارزش بازار شرکت را در حال حاضر، حدود 7 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

مهندس نجفی در خاتمه سخنان خود از هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی انفورماتیک، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی و مدیران ارشد این معاونت و همچنین اعضای هیات مدیره و معاونین، مدیران و کارکنان شرکت خدمات انفورماتیک برای همکاری و همراهی در تحقق اهداف عالیه شرکت تقدیر کرد و یکپارچگی، مشارکت جمعی، نوآوری و مشتری‌مداری را اصول و ارزش‌هاي اساسي شرکت در تحقق و تداوم موفقیت‌ها عنوان کرد.

پس از گزارش مدیرعامل، حسابرس و بازرس قانونی، گزارش حسابرسی مطلوب شرکت را قرائت کرد و در نهایت مجمع با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم 2هزار ريال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود خاتمه داد. همچنين در مجمع عنوان شد حداکثر تا دو ماه آينده مجمع فوق‌العاده برگزار خواهد شد و شرکت از محل سود انباشته،200 درصد افزايش سرمايه خواهد داد.