شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

آنها که مرگ را زندگی می­کنند

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

بسیاری از هنرمندان کشورمان همچون اصغر فرهادی، مسعود ده‌نمکی، پرویز پرستویی، بهنوش بختیاری، رامبد جوان و برخی چهره‌های دیگر به گزارش دردناک زندگی کارتن­خواب‌ها در گورستانی در اطراف شهریار واکنش نشان داده و در صفحات شبکه اجتماعی خود به آن پرداختند. ماجرا از این قرار بود که روزنامه شهروند در گزارشی به زندگی 50 زن و مرد کارتن‌خواب‌ که سرما آنها را راهی گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار کرده، پرداخت. این گزارش تلخ بازتاب‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی داشت. در همین رابطه اصغر فرهادی کارگردان کشورمان نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به رییس‌جمهور نوشت. وی در این نامه که به شکلی گسترده در شبکه­های اجتماعی بازنشر پیدا کرد از دولت­های قبلی و کنونی به خاطر این اتفاق انتقاد کرد. البته رییس‌جمهور نیز به این نامه پاسخ داد و گفت گورخوابی از فقر برای مردم و دولت قابل تحمل نیست اما هیچ قولی برای حل مشکل جای خواب این افراد نداد.

 

نماد گارانتی جوانه زد

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپین نماد گارانتی توسط اتحادیه فناوران راه‌اندازی شد؛ در این کمپین مردم مطلع می‌شوند که در آینده نزدیک از نماد گارانتی برای صنف IT رونمایی می‌شود و از سال ۹۶ ارایه‌دهندگان خدمات گارانتی ملزم به دریافت این نماد هستند. به این ترتیب شرکت­های مجاز به ارایه سرویس و خدمات حتما باید از سازمان حمایت از مصرف­کننده مجوز داشته باشند و نماد گارانتی اخذ کنند. هدف از این طرح ایجاد مشتری‌مداری در صنف رایانه، پاک کردن صنف رایانه از کارت‌های تقلبی و بی‌اصالت و ارتقای جایگاه این صنف عنوان شده است.

همچنین برای جلوگیری از تضییع حقوق‌مصرف‌کننده و واحدهای صنفی،‌ لیست شرکت‌هایی که مجوز خدمات پس از فروش دریافت‌ کرده‌اند، از طریق اتحادیه اعلام و به طور مرتب به‌روزرسانی می‌شود. همچنین برخی شرکت­های گارانتی نیز که فقط مجوز گارانتی تعویض اخذ کرده‌اند، قرار است اسامی آنها نیز به زودی اعلام شود. کارت‌های گارانتی شامل سریال، تاریخ شروع و انقضای گارانتی است.

 

مالتی مدیا هک وایرلس

خوش به حال صرافی‌ها

دیوار فولادین تخلفات

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه