10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، اولین دانشگاه مجازی ایرانیان راه‌اندازی و قرار شد از داخل و خارج کشور دانشجو جذب کند. دانشگاه مجازی شیراز قصد داشت تا با جذب دانشجو از منطقه در زمینه انتقال دانش ایرانی فعالیت کند. ضمنا این دانشگاه قصد داشت با آموزش رشته زبان فارسی، مردم منطقه را بیش از پیش با زبان رسمی جمهوری اسلامی ایران آشنا کند.

به گفته مسوول وقت این دانشگاه آنها در این زمینه مذاکراتی با دانشگاه‌های امارات انجام داده بودند و معتقد بودند با توجه به حضور 200 هزار ایرانی در دوبی و بیش از 400 هزار ایرانی در منطقه می‌توانند دانشجویان قابل توجهی را به دانشگاه مجازی خود جذب کنند.

دانشگاه شیراز مجوز ارایه رشته زبان و ادبیات فارسی به صورت مجازی را کسب کرده بود و باتوجه به علاقه وافر مردم کشورهای منطقه به یادگیری فارسی و آشنایی با ادبیات ایران و اشعار فارسی قصد داشت به جذب دانشجو در این رشته بپردازد.

البته برخی از افراد در مورد ورود ناگهانی دانشگاه شیراز به فضای دانشگاه‌های مجازی انتقاداتی را مطرح می‌کردند که مسوولان شیراز معتقد بودند باید شجاعت به خرج داده در برابر انتقادات ایستاده و گام اول را برای تحقق آموزش مجازی بردارند.

 

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، یکی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد که شرکت‌ها باید به سبب مالیات تجمیع عوارض اعتراض کنند. البته گفته می‌شد از آنجا که مبنای ثبت شکایت در دیوان عدالت اداری بر شکایت فردی استوار است و نه گروهی، به همین سبب اعضای صنفی باید به صورت جداگانه شکایت‌های خود را مطرح کنند. این شرکت‌ها معتقد بودند تفسیر نادرستی از قانون تجمیع عوارض صورت گرفته است.

دو شرکت شکایت‌کننده توانستند با ابراز شکایت حکم پرداخت مالیات شش درصدی خود را به حالت تعلیق درآورند. در آن دوره گفته می‌شد سرعت رسیدگی به هر پرونده بستگی به شعبی دارد که پرونده‌ هر شرکت به آن ارسال می‌شود.

اعضای نظام صنفی وقت می‌گفتند هیچ سازمانی از جمله نظام صنفی نمی‌تواند حکم صادر‌شده برای یک دادگاه خاص را به سایر موارد مشابه انتقال دهد لذا بررسی تک‌تک شکایات در دادگاه ضروری ارزیابی می‌شد.

مالتی مدیا هک وایرلس

خوش به حال صرافی‌ها

دیوار فولادین تخلفات

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه