چه زمانی گوشی نو باید خرید؟

همین ابتدا بگوییم که منظور از زمان مناسب خرید گوشی، ایام خاصی از سال مثل حراج‌های مرسوم سال نو نیست و منظور زمان واقعی نیاز به خرید گوشی است.

بیشتر انسان‌ها و به خصوص خانم‌ها خرید کردن را دوست دارند. اما وقتی حرف از خرید گوشی آن هم یک مدل به‌روز و گرانقیمت می‌شود، افراد به دو گروه تقسیم می‌شوند.

گروه اول افرادی هستند که عاشق مدگرایی بوده و مشکل مالی هم ندارند. توصیه ما به این گروه این است که هر وقت خواستید، گوشی بخرید! چون افرادی که در این گروه قرار دارند اصولا کاری به حرف این و آن ندارند و فقط در دست داشتن آخرین مدل‌ها است که آنها را راضی و خوشحال می‌کند نه پند و اندرزهای دیگران.

اما گروه دومی که مد نظر هستند و این مطلب برای آنها نوشته شده کسانی هستند که باید خریدهایی نه بر اساس مد که بر اساس نیاز و در زمان‌هایی واقعی انجام دهند.

اگر شما هم خود را جزو این گروه می‌دانید ادامه مطلب را بخوانید.

1-    اگر گوشی شما 3 ساله است

ما به عنوان رسانه و نه روابط عمومی برندهای گوشی‌ساز با شما حرف می‌زنیم و شما را تشویق به تعویض یک یا دو سال یکبار گوشی نمی‌کنیم. اما اگر از گوشی خود استفاده تقریبا مداومی دارید، شاید بعد از سه سال بد نباشد که به فکر تعویض آن باشید. عمر گوشی‌ها در همین حدود و البته بسته به مدل و برندی که خریداری می‌کنید کمی بیشتر است.

2-    اگر صفحه نمایش شما شکسته است

واقعا تحمل یک صفحه نمایش شکسته سخت است. به خصوص وقتی که همیشه جلوی چشم شما باشد. شیشه شکسته جلوی ماشین هم همین حکایت را دارد و شاید بعد از مدتی عادت به ندیدن آن بکنید اما این ترک‌ها می‌تواند شما را به اشتباه بیندازد. پس این هم دلیل خوبی برای تعویض گوشی است.

3-    اگر پول اضافه گیرتان آمد!

برای کسانی که پول نطلبیده به دستشان رسیده و خرج خاصی هم ندارند، خرید یک گوشی نو می‌تواند حال خوبی ایجاد کند.

4-    اگر سرعت بیشتر می‌خواهید

شاید روزی که یک گوشی هوشمند خریدید واقعا نمی‌دانستید که این گوشی تا چه حد به کارتان می‌آید. اما با نصب چند اپلیکیشن متوجه می‌شوید که گوشی شما اصلا سریع نیست و برای اجرای هر برنامه مدت زیادی باید صبر کنید. این حالت واقعا آزاردهنده است و از نظر ما شما مجوز لازم برای خرید گوشی جدید را دارد.

5-    اگر گوشی را نابود کرده‌اید

بعضی‌ها متخصص زمین زدن گوشی هستند! اگر گوشی شما هزاران بار از دستتان افتاده، شاید بد نباشد که آن را بازنشسته کرده و مرخص کنید.

6-    اگر اطلاعات زیادی دارید

ذخیره کردن اطلاعات خصوصی و کاری اشتباه و ریسک بزرگی است. اما اگر به واسطه نیازهای جدیدی که دارید متوجه سنگین شدن گوشی با اطلاعات زیاد شده‌اید، شما هم می‌توانید به فکر خرید یک گوشی متناسب با نیازهای جدیدتان باشید.

7-    اگر صفحه نمایش بزرگ‌تر می‌خواهید

صفحه نمایش بزرگ‌تر یعنی وضوح و جزییات بیشتر و چنین امکانی برای کسانی که یک گوشی با صفحه نمایش کوچک دارند، واقعا دوست‌داشتنی است. پس شما هم می‌توانید به فکر باشید.

8-    اگر گوشی چشم‌نوازی دیدید

چشم‌پوشی از چیزی که به چششمان آمده کار سختی و عذاب‌آوری است. به خصوص اگر یک گوشی باشد که تمام توجه شما را به خود جلب کرده است. در این صورت هم به فکر خرید چیزی که دوست دارید باشید.