در مجمع عمومی سال ۹۷ شرکت اعلام شد:

رشد ۳۶ درصدی سود و تحقق ۱۱۶ درصدی بودجه همکاران‌سیستم

در مجمع عمومی «همکاران‌سیستم» که در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۷، در مرکز مطالعات و بهره‌وری منابع انسانی برگزار شد، این شرکت از پوشش کامل سود خالص پیش‌بینی‌شده‌ خود خبر داد.

در این جلسه که با حضور ۸۸.۴ درصد از صاحبان سهام، نمایندگان سازمان بورس و موسسه حسابرسی نوین‌نگر مانا برگزار شد، پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر توزیع ۴۵۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب رسید که باتوجه به تعطیلات پیش رو، از تاریخ ۲۰ خرداد قابل دریافت است.

در این برنامه، علاوه بر ارايه‌ مدیرعامل، اعضاي هیات‌مدیره همکاران‌سیستم پاسخگوی پرسش‌های سهامداران در خصوص اقدامات انجام‌شده‌ و چشم‌‌انداز آتی شرکت بودند.

 

دستاوردهای تازه همکاران‌سیستم در بازار نرم‌افزار

مهدی امیری، مدیرعامل شرکت در بخش نخست ارايه‌ خود به سهامداران، با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از 46 هزار شرکت و سازمان از راهکارهای همکاران‌سیستم بهره می‌برند، گفت: یکی از مزیت‌های رقابتی همکاران‌سیستم، گستردگی بازار و پوشش بخش‌های مختلف آن با راهکارهای نرم‌افزاری متنوع است. این مزیت سبب می‌شود همکاران‌سیستم علاوه بر پایداری، پتانسیل توسعه و رشد مناسبی داشته باشد.

مسیر روبه‌رشد توسعه‌ ERP راهکاران

امیری با اشاره به رشد ۲۵ درصدی درآمد فروش نرم‌افزار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش تولید و تکمیل سبد محصولات راهکاران، امکان ارايه‌ راهکار جامع‌تر برای صنایع هدف فراهم شده است. انتظار می‌رود با ادامه‌ روند طی شده، شاهد رشد درآمد شرکت و افزایش سهم از بازار در سال‌های آینده باشیم.

امیری با اعلام عبور تعداد مشتریان راهکاران از مرز ۲۵۰۰ مشتری، به تداوم موفقیت‌های همکاران سیستم در مدیریت پروژه‌های بزرگ اشاره کرد.

به گفته‌ امیری همکاران‌سیستم سال گذشته ۴۶ پروژه‌ در ابعاد بزرگ را با موفقیت اجرا کرده است.

وی به استقبال مشتریان همکاران‌سیستم از به‌روزآوری سیستم‌های خود به «راهکاران» اشاره و تاکید کرد در سال جاری نیز زمینه‌‌ ارتقای بخش گسترده‌تری از مشتریان به ERP راهکاران فراهم خواهد شد.

راهکاران ابری؛ ERP ویژه‌ کسب‌وکارهای متوسط

مدیرعامل همکاران‌سیستم در ادامه به تشریح عرضه راهکاران ابری، نخستین ERP بر بستر ابر در ایران پرداخت و گفت: این محصول شرکت‌های متوسط را قادر می‌سازد تا با صرف هزینه‌ای اندک و بدون نیاز به خرید سرور و سخت‌افزار، از طریق اینترنت و در بستری امن، از یک راهکار نرم‌افزاری حرفه‌ای که مورد استفاده‌ کسب‌وکارهای مطرح کشور است، بهره‌مند شوند. به گفته‌ امیری راهکاران ابری تاکنون توانسته است در بیش از ۱۰۰ شرکت ارزش‌افزوده ایجاد کند. در سال ۱۳۹۷ نیز همکاران‌سیستم به دنبال توسعه‌ نقش خود به عنوان رهبر بازار رایانش‌ ابری در حوزه راهکارهای ERP است.

سودآوری در بازار کسب‌وکارهای کوچک

امیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به جذب بیش از 5 هزار مشتری جدید در حوزه کسب‌و‌کارهای کوچک توسط محصول «سپیدار» اشاره کرد و افزود: موفقیت سپیدار در بازار کسب‌وکارهای کوچک، علاوه بر سودآوری مناسب، حضور قدرتمند همکاران‌سیستم در بخش‌های بزرگی از بازار را به همراه داشته است.

 

مدیریت فرایندهای کسب‌وکار با «فرایار راهکاران»

امیری با اشاره به عزم شرکت برای ایجاد بستری قدرتمند برای متناسب‌سازی راهکاران و ابزار مدیریت فرایندهای کسب‌وکار که با برند «فرایار راهکاران» به بازار معرفی شده است، افزود: این ابزارها، امکان پاسخگویی به نیازهای خاص مشتریان و یکپارچه‌سازی فرایندها در بخش‌های مختلف سازمان را برای آنان فراهم می‌آورد.

وی همچنین افزود: یکی از مهم‌ترین موفقیت‌های راهکاران همکاران‌سیستم، تکمیل زیرساختی است که مسیر توسعه‌ محصولات راهکاران را با کمک کارشناسان مستقل نرم‌افزار خارج از شرکت و همکاری با شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات میسر می‌سازد. این زیرساخت می‌تواند این امکان را برای مشتریان همکاران سیستم فراهم ‌سازد تا با کمک تیم‌های مجاز توسعه‌دهنده بر بستر راهکاران محصولات ویژه خود را تولید و با سیستم‌های راهکاران یکپارچه کنند.

امیری در پاسخ به پرسش هفته‌نامه عصر ارتباط در خصوص وضعیت کلی صنعت نرم‌افزار کشور نیز گفت: واقعیت بازار روشن است، ما چند شرکت بالای هزار پرسنل در صنعت نرم‌افزار داریم؟ واقعیت آن است که این صنعت با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد اما امسال در قیاس با سال قبل، در خصوص بازار، شاهد تغییر خاصی (پسرفت یا پیشرفت) نیستیم.