سلفی هوایی بگیرید

کمپانی Edoardo Stroppiana از سال 2014 کار خود را روی پهپاد کوچکی که می‌تواند با هدایت شما به زاویه موردنظرتان در هوا رفته و از شما و همراهانتان عکس سلفی بگیرد، شروع کرده و قرار است در سال 2017 آن‌ را به بازار عرضه کند.

سلفی هوایی بگیرید

شما می‌توانید از طریق گوشی هوشمندتان این پهپاد را به زاویه دلخواه خود هدایت کرده و سپس از طریق برنامه IOS یا اندروید مربوطه فرمان گرفتن عکس را صادر کنید؛ البته پهپاد پس از آنکه دستور عکس گرفتن را صادر کردید به شما 10 ثانیه وقت می‌دهد که خودتان را آماده کنید و سپس شروع به عکاسی یا فیلم‌برداری HD می‌کند.

این پهپاد همچنین می‌تواند از طریق جریان وای‌فای، عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده را به گوشی هوشمند شما بفرستد و البته امکان ارسال سریع و آنلاین تصاویر گرفته شده توسط این پهپاد به شبکه‌های اجتماعی مورد نظر شما هم وجود دارد.

این پهپاد هوایی توان تشخیص چهره افراد و در کادر نگه‌داشتن آنها را نیز دارد؛ بنابراين همین که شما فاصله و زاویه را از طریق اپلیکیشن مربوطه به آن بدهید، خودش بقیه کارها را انجام می‌دهد. دوربینی که روی این پهپاد نصب شده، پنج مگاپیکسل است و اطلاعات آن هم در یک رم SD چهار گیگی ذخیره می‌شود.

پس از پایان عکس‌برداری و فیلم‌برداری‌تان شما می‌توانید این پهپاد را به صورت دستی کنترل کرده و به زمین بنشانید یا از گزینه فرود اتوماتیک آن استفاده کنید.

این پهپاد از باتری‌های لیتیومی قابل شارژ برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می‌کند؛ این باتری‌های لیتیومی می‌توانند با هر بار شارژ انرژی مورد نیاز برای یک پرواز سه دقیقه‌ای را فراهم کنند، اما اگر از پاوربانک‌ها برای شارژ هم‌زمان با پرواز این باتری‌ها استفاده کنید می‌توانید حتی برای مدت 30 دقیقه نیز با این پهپاد پرواز کرده و عکس‌برداری یا فیلم‌برداری کنید.

پهپاد هوایی می‌تواند تا ارتفاع 20 متر به بالا برود و اندازه و وزن دوربین آن نیز به‌مراتب از یک گوشی هوشمند کمتر است. طبق آنچه کمپانی سازنده اعلام کرده، قیمت نهایی این پهپاد که سلفی هوایی می‌گیرد برای خریداران چیزی حدود 300 دلار آب خواهد خورد.