مروری بر لنز Nikon AF-S 70-200 f/2.8E VR

لنز جدید نیکون با کیفیت اپتیکی ممتاز

لنزهای رده ۷۰۲ در ميان عکاسان ورزشی و طبیعت به‌خوبی شناخته شده‌اند و با گشودگی بالای دیافراگم خود امکان ثبت کادرهای بسته از سوژه را به‌خصوص در شرایط نوری نامطلوب فراهم می‌کنند. جدیدترین لنز ۷۰-۲۰۰ نیکون با داشتن ترکیب اپتیکی کاملا متفاوت، کیفیت تصویر بالاتري را به کاربران وعده می‌دهد و نسبت به مدل ۲۰۰۹ خود تغییرات مشخصی داشته است.

ابعاد این لنز برابر ۸۹ در ۲۰۳ میلیمتر است و در صورت نصب نورگیر ۶۲ میلیمتر به طول کلی لنز افزوده می‌شود. وزن دستگاه برابر ۱۳۵۷ گرم است و درزهای بدنه نیز در برابر نفوذ رطوبت و گرد‌وغبار عایق‌بندی شده‌اند. ترکیب اپتیکی دستگاه شامل ۲۲ عدسی در ۱۸ گروه است که نسبت به مدل قبلی شش عدسی ELD و یک عدسی فلورایت اضافه دارد. پوشش فلوراین و نانوکریستالی عدسی‌های بیرونی و داخلی نیز از ایجاد رفله و چسبیدن ذرات خاک و چربی جلوگیری می‌کند و لرزه‌گیر اپتیکال دستگاه نیز قول فاصله گرفتن به میزان چهار گام از سرعت شاتر امن را به کاربر می‌دهد.

حداقل فاصله قابل دسترسی با این لنز 1/1 متر از سنسور دوربین است و با فعال کردن وضوح‌یابی دستی امکان رسیدن به فاصله یک متری سنسور دوربین نیز ممکن خواهد بود. دهانه این لنز را می‌توان به انواع فیلترهای ۷۷ میلیمتری آراست و در بسته‌بندی آن یک کیف پارچه‌ای نیز ارايه می‌شود که جلوی ضربه‌های اتفاقي در سفر و طبیعت‌گردی را به‌خوبی می‌گیرد.

کیفیت لنز ۷۰-۲۰۰ جدید نیکون همانی است که می‌توان از یک لنز ۲۸۰۰ دلاری انتظار داشت و دستگاه ضمن تمرکز بسيار سریع و دقیق روی سوژه، کیفیت اپتیکی ممتازی نیز دارد. روی بدنه دستگاه علاوه بر کلیدهای وضوح‌یابی و لرزه‌گیر، دو دکمه برای قفل وضوح‌یابی روی سوژه و همچنین فعال کردن وضوح‌یابی نصب شده و کاربر می‌تواند با نصب رابط سه‌پایه، وزن مجموعه را از طریق لنز به سه‌پایه منتقل کند و از ایجاد لرزش هنگام ثبت عکس جلوگیری کند.

اخبار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه