شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپینی برای نجات جان­ ها

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپین"چهار-پنج-صفر" با همکاری سازمان انتقال خون استان کردستان و با هدف جهت دادن افکار دانشجویان به سمت حرکت خیر و نوع‌دوستانه اهدای خون در دانشگاه علوم پزشکی کردستان ایجاد شده است. در طول یک هفته گذشته این کمپین در کردستان با استقبال دانشجویان و جوانان مواجه شده است و تعدادی از آنها با حضور در پایگاه­های انتقال خون در این عمل انسان‌دوستانه شرکت کرده­اند.

گفتنی است "چهار پنج صفر" به معنی ۴۵۰ سی­سی خون اهدایی است که از فرد گرفته می‌شود و با این میزان خون می‌توان جان سه نفر را نجات داد.

گفته می‌شود هر نفر با اهدای خون خود، جان سه نفر را می‌تواند نجات دهد. این موضوع اهمیت ایجاد این چنین حرکت‌هایی را مشخص می‌کند.

بیماران مبتلا به تالاسمی و هموفیلی، بانوان باردار، مجروحان تصادفی و بیماران در اتاق عمل، همگی به طور روزانه و حتی ساعتی نیازمند خون هستند، اما در کشور ما سرانه انتقال خون بانوان کمتر از آقایان است و این در در حالی است که اکثر افراد نیازمند به خون در بیمارستان‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

تو تنها نیستی

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

این روزها کمپین بزرگی در فضای مجازی شروع شده است که ویژه نوجوانان است. کمپینی که در آن نوجوانان و خانواده­های آنان می‌توانند آزادانه و بدون هیچ ترسی از طریق ارسال ویدیو به بیان عقاید، دیدگاه‌ها، دغدغه­ها و مشکلات خود بپردازند. این کمپین "تو تنها نیستی" نام دارد. 

نکته جالب توجه استقبال چهره­های محبوب و مشهور هنری از این کمپین است، به‌طوری که تعدادی از هنرمندان محبوب کشور به صورت ویدیویی در این کمپین شرکت کرده­اند و به بیان مشکلات و دیدگاه­های خود در مورد نوجوانی و نوجوانان پرداخته‌اند.

 شاید برگزاری کمپین­های اینچنینی که با تمرکز بر گروه سنی نوجوانان شکل می‌گیرد بتواند فضای مناسبی را برای بیان دغدغه­ها و مشکلات این گروه سنی فراهم کند.

شرکت­کنندگان در این کمپین امید دارند که مسوولان امر با توجه به مشکلات مطرح شده توسط نوجوانان در این کمپین که کاملا بی­واسطه است، بتوانند راهکارهای مناسبی برای برآورده کردن نیازهای این گروه سنی پر اهمیت در جامعه بیاندیشند و به اجرا درآورند. 

برو بابا دلت خوشه

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی