خانه دزد کجاست؟

هفته گذشته انتشار لیست گیرندگان ارز دولتی برای فروش موبایل چه‌ها که نکرد. از اونجا که می‌دونم همه دیگه حسابی مغزتون حال اومده با اخبار و حواشی این ماجرا خیلی دیگه ضرورتی نداره من وارد بشم.

یعنی مشکلات دولت و اعصاب مردم کم خورد نبود این مساله هم شده قوز بالا قوز. فعلا که معلوم نیست این یه گل به خودی بوده یا گل به حریف، اما هر چی هست خیلی خیلی بعید می‌دونم این ماجرا تعیین تکلیفش به عمر ما کفاف بده. می‌پرسین چرا؟ خب عزیزان مگه اون هک سامانه خودرو و واردات کلی ماشین لوکس الان تکلیفش روشن شده که حالا این یه فقره کوچولوی 220 میلیون یورویی بخواد روشن بشه.

ولش کن. این وسط حرکت وزارت ارتباطات در ایجاد بخشی برای استعلام گران‌فروشی موبایل به نظر من قسمت شاهکار ماجرا بود. رگولاتوری اعلام کرد، هر کی می‌خواد بدونه گوشی گرون خریده طبق معمول بیاد از این پیامک‌بازی‌ها بکنه تا بفهمه از اونی که خریده ارز دولتی داشته یا نه؟

من بعد از شنیدن این خبر کل هیکلم تبدیل به علامت سوال شد جوری که تا چند روز نمی‌تونستم کمرم رو صاف کنم. ببینید ماجرا از این قراره که مثل خیلی از مسایل دیگه که درست کردنش به ملت حواله می‌شه در این مورد هم لطف کردن و به شما اعلام می‌کنن خانه دزد کجاست و بعد هم شما باید بیفتین دنبال حل ماجرا.

و اما سوالاتی که برای من پیش اومد از این قرار بود. اول اینکه چرا هفته پیش یاد این افتادن که یه عده گرون‌فروشی کردن؟ دوم اینکه چرا درست کنترل نکردن که یه عده گرون‌فروشی نکنن؟ سوم اینکه فلسفه خبری کردن ماجرا چیه اصلا؟ اگه تخلف شده یه پرونده چاق و چله درست کنید و بدینشون دست قوه قضاییه. چهارم این که من خریدار از کجا باید بفهمم سامانه معرفی گران‌فروشی ساخته شده؟ پنجم اینکه اگه گوشی که خریدیم ارز دولتی نگرفته بود، یعنی قطعا ارزان‌فروشی کرده طرف؟

ششم اینکه اگه طرف ارز دولتی گرفته، یک شهروند عادی در شهرهای کوچک و دورافتاده باید بره علم اقتصاد یاد بگیره که محاسبه کنه نرخ سود واردکننده چقدره، نرخ سود فروشنده چقدره، عوارض گمرکی چقدره، مالیات ارزش افزوده چقدره، بیمه و مالیات سالانه واردکننده و فروشنده چقدره و کلی شاخص دیگه، بعد اگه همه این حساب‌کتابا رو مثل یک کارشناس تعزیرات و کارشناس حمایت از حقوق مصرف‌کننده و پلیس بلد بود و به درستی انجام داد، بلند شه بره تعزیرات بگه من احساس می‌کنم رفته تو پاچه‌ام. بعد هم مسوولان به سرعت کار رسیدگی به هزاران پرونده رو یک به یک انجام می‌دن!

حالا تو این مدت اگه یارو جمع کرد و رفت مثلا پول منو کی‌ می‌خواد بده؟ یا این که یکی یکی میان در خونه مردم با احترام میگن بفرمایید این پولی که از شما اضافه گرفته شد؟ آدرس ملت رو از کجا دارن؟

آخه این چه فکریه، داستان چیه، اینجا کجاست، اینو کی کشته؟ یعنی چی که می‌گید خانه دزد اینجاست خودت برو بگیرش؟ پس بقیه چیکارن؟ چرا اعصاب مردم رو خورد می‌کنید؟

عزت زیاد

آق فری

نبض بازار

مدیران کارآفرین

تقویم ICT ایران

تست بينايي

تقویم تاریخ ICT در ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه