شبکه‌های اجتماعی زیر ذره‌بین

خبرساز شدن تصادف مرگبار در كردستان

هفته گذشته تصادف یک دستگاه تانکر سوخت حامل نفت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری كه حداقل 11 کشته بر جاي گذاشت بازتاب گسترده‌اي در شبكه‌هاي اجتماعي پيدا كرد.

آن‌طور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده مقصر اصلی این حادثه تانکر حامل سوخت بوده که در برخورد با اتوبوس موجب «انفجار و آتش‌سوزی» شده است.

اگرچه شايعات زيادي در شبكه‌هاي اجتماعي در خصوص تعلق اين تانكر به عراق مطرح شده اما استاندار كردستان ضمن تکذیب اين ادعاها در مورد آمارهای ضد و نقیض منتشرشده در مورد تعداد کشته‌شدگان گفته كه کسی نمی‌خواهد آمار را از مردم یا رسانه‌ها مخفی کند.

در شبكه‌هاي اجتماعي گفته مي‌شود «بلوار دکتر حسینی» (محل تصادف) در سنندج مشكلات ساختاري دارد كه باعث بروز تصادف شده است. به تازگي استاندار كردستان در اين خصوص گفته شاهد مشکلاتی در این بلوار بودم و در اولین فرصت نسبت به اصلاح آنها اقدام خواهد شد.

بنا به گزارش‌ها اتوبوس مسافربری هنگام حادثه ۱۵ سرنشین داشته است و برای افزایش تعداد مسافران خود در خارج از ترمینال توقف کرده بود.

به دنبال این حادثه در كردستان به مدت سه روز عزای عمومی اعلام شده و كاربران شبكه‌هاي اجتماعي نيز با انتشار پست‌هايي به ابراز همدردي با حادثه‌ديدگان و انتقاد از وضع راه‌هاي كشور پرداخته‌اند.

 

انتقاد از پخش اعترافات دختر نوجوان در صدا و سيما

هفته گذشته پخش مستندي در صدا و سيما از دختري نوجوان كه كليپ‌هايي از رقص خود را منتشر مي‌كرده در فضاي مجازي خبرساز شد. پیرو این جریان شهاب اسفندیاری، ريیس دانشکده صداوسیما در پاسخ به پیام انتقادی یک کاربر در صفحه توییتر خود و در واکنش به ماجرای مائده هژبری نوشت: «١. من هیچ مسوولیتی در «صدا» و «سیما» ندارم. ٢. دیروز با دیدن این کلیپ منتشرشده، متاسف و ناراحت شدم؛ نه اخلاقی بود، نه حرفه‌ای و رسانه ملی بابت پخش این قبیل مصاحبه‌ها در گذشته هزینه سنگینی داده.»

محمود صادقی، نماينده مجلس نيز در صفحه توییتر خود به طعنه در اين خصوص نوشت: «به ريیس محترم صداوسیما توصیه می‌کنم که دستور دهد یک مصاحبه هم با قربانیان آزارهای جنسی مربی صوت و لحن انجام شود.»

تقویم تاریخ ICT ایران

تقویم ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه