دعوت مدیرعامل بیمه سامان از اینشورتک‌ها برای همکاری

اینشورتک‌ها این روزها صنعت بیمه را متحول کرده‌اند، به‌طوری‌که صنعت بیمه با آمدن این تازه‌‌واردها جان تازه‌ای گرفته‌اند. از آنجا که در نمایشگاه الکامپ نیز حضور این دسته از استارت‌آپ‌ها بسیار چشمگیر بود، با احمدرضا ضرابیه، مدیرعامل بیمه سامان گفت‌وگویی کوتاه انجام داده‌ایم که می‌خوانید.

*ارزیابی شما از اینشورتک‌ها و نحوه همکاری آنها با صنعت بیمه چیست؟

شرکت بیمه‌ سامان اعتقاد دارد که فناوری اطلاعات در بسیاری از حوزه‌ها از جمله صنعت بیمه دچار تغییرات اساسی خواهد شد و مشخصا این تغییرات در مدل کسب‌وکار شرکت‌ها اتفاق می‌افتد. شرکت بیمه سامان برای اینکه وارد این تغييرات شود و خودش را برای آن آماده کند، مدیریتی در شرکت به نام مدیریت توسعه‌ کانال‌های خدمات ایجاد کرده است تا به صورت رسمی خود را به کارآفرینان و نخبگان استارت‌آپ‌ها نزدیک کند.

علاوه بر این ما اعتقاد داریم که گروه موفقی از کارآفرینان به عنوان نمایندگانمان در شرکت سامان با ما همکاری می‌کنند، این عزیزان کسانی هستند که به‌تنهایی یا به صورت گروهی یک کسب‌وکار جدید را به راه انداختند و توسعه دادند.

*یعنی اعتقاد دارید كه با این موج جهانی باید همراه شوید؟

شرکت‌های بیمه از جمله شرکت بیمه‌ سامان اکنون این مساله را درک کرده‌اند که باید به عنوان شتاب‌دهنده رفتار کنند و با حمایت از شبکه‌ نمایندگان خود به نتایج خوبی در زمینه‌ استارت‌آپ‌ها برسند. مشخصا نمایندگان شرکت بیمه چون این کسب‌و‌کار را به‌خوبی می‌شناسند، در این حوزه عمیق شده‌اند، به رفتارهای شرکت بیمه و قوانین و مقررات اشراف دارند و از سال‌ها پیش در بازار بوده‌اند، آنها خوب می‌دانند که نیاز بازار و مشتری چیست و با فکرها و ایده‌های جدید و نوین می‌توانند این نیاز‌ها را پوشش دهند. شرکت بیمه‌ سامان این وظیفه را دارد که برای این عزیزان فضایی حمایتی ایجاد کند تا نتیجه‌ عملیات کارشان به بهترین خدمت تبدیل شود.

*در این موضوع انحصاری در نظر نمی‌گیرید؟ و با همه اینشورتک‌ها کار می‌کنید؟

بله، آغوش ما برای تمام نخبگان این حوزه باز است و از همین‌جا از از تمام شرکت‌های کارآفرین، استارت‌آپ‌ها و افرادی که ایده‌های جدید دارند دعوت می‌کنم به ما بپیوندد تا با حمایت از ایده‌ها و تجاری‌سازیشان به نتایج خوبی برسیم.