شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كمپيني براي آشنايي مردم با هپاتيت

هفته گذشته کمپین هپاتیت توسط انجمن علمی دانشجویان پزشکی با برپایی سه ایستگاه سلامت در سه ناحیه از خراسان شمالي برگزار شد.

آن‌طور كه برگزاركنندگان اين كمپين اعلام كرده‌اند در قالب این کمپین چادرهای سلامت به منظور پایش سلامت شهروندان به صورت رایگان از ششم تا دوازدهم مرداد ماه برپا شده است.

اطلاع‌رسانی در مورد راه‌های انتقال، پیشگیری و درمان هپاتیت، بررسی شاخص توده بدنی، فشار و قند خون و تست ایدز از خدمات ایستگاه سلامت به‌شمار می‌رود.

آن‌طور كه در شبكه‌هاي اجتماعي در خصوص اين كمپين آمده افزایش مهارت‌های دانشجویی در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی از مهم‌ترین اهداف برگزاری اين كمپين است و برگزاركنندگان آن اميدوارند تا با برپايي اين ايستگاه‌ها و اطلاع‌رساني در شبكه‌هاي اجتماعي، ‌مردم كشورمان را در خصوص خطرات هپاتيت و راه‌هاي جلوگيري از بروز آن آشنا كنند.

گفته مي‌شود رعایت بهداشت فردی، شامل شستن دست‌ها قبل و بعد از غذا خوردن، ضد عفونی كردن میوه‌ها و سبزیجات قبل از مصرف و دفع بهداشتی فاضلاب جهت جلوگیری از آلودگی آب، میوه‌ها، سبزیجات و خوراكی‌ها از جمله مهم‌ترين راه‌هاي پيشگيري از هپاتيت است.

 

توصيه جالب نفرات برتر كنكور به كنكوري‌ها

هفته گذشته نتايج اوليه كنكور سراسري اعلام شد و جالب آنكه نفرات برتر گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه کنکور سراسری امسال به پشت‌کنکوری‌ها توصیه کردند که در کلاس‌هاي فوق‌برنامه شرکت نکرده و به جاي آن فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی کاهش دهند.

يكي از نفرات برتر كنكور تجربي اعلام كرده كه تا قبل از کنکور از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کرده ولی بعد از فراغت از کنکور، از این محیط استفاده می‌کند. چنان كه كاربران كنكوري در فضاي مجازي نوشته‌اند بسياري از آنها به علت آنكه هر روز زمان زيادي را صرف شبكه‌هاي اجتماعي كرده‌اند نتوانسته‌اند آن‌طور كه بايد و شايد براي كنكور آماده شوند.

در همين حال اما برخي از كاربران كنكوري شبكه‌هاي اجتماعي نيز با اشاره به بيكاري گسترده در بين فارغ‌التحصيلان سال‌هاي قبل معتقدند كه دليلي ندارد به خودشان فشار بيش از حد وارد كرده و براي رشته‌هاي پرطرفدار تلاش كنند، چون در نهايت هيچ تضميني براي استخدام آنها بعد از اتمام تحصيل وجود ندارد.

تقویم ICT ایران

اپليكيشن قيمت‌ها

حسابداری شخصی نیوُ

تقویم ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه