حاشیه‌هایی از نمایشگاه بانک و بیمه

دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد مالی و سرمایه‌گذاری کشور، 26 تا 29 فروردین در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. این نمایشگاه به‌دلیل شرایط جوی مناسب‌تر و نیز برای رفاه بیشتر بازدیدکنندگان بر خلاف سال‌های گذشته، در فروردین‌ برگزار شد.
در این نمایشگاه 351 شرکت و نهاد مالی در مساحتی بالغ بر 14 هزار و 156 مترمربع حضور به هم رساندند. از میان شرکت‌کنندگان، نهادهای اعتبارسنجی و خدمات مالی شامل 142 شرکت و پس از آن 38 شرکت سرمایه‌گذاری، اصلی‌ترین شرکت‌کنندگان در نمایشگاه امسال بودند. همچنین 16 شرکت کارگزاری و 5 شرکت تامین سرمایه در کنار 15 شرکت بیمه‌ای و 10 بانک و موسسه اعتباری نیز در این نمایشگاه به معرفی خدمات خود پرداختند. هدف از برگزاری این نمایشگاه، توسعه خدمات مالی و اشاعه فرهنگ استفاده از این خدمات در کشور عنوان شد. 
در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، برخی سهامداران کنتورسازی به‌دلیل زیان‌های مالی که در بورس به آنها وارد آمده بود، دست به اعتراض زدند.
حدود ۵۰ نفر از سهامداران شرکت کنتورسازی که از نیمه تابستان پارسال تاکنون با توقف نماد معاملاتی این ناشر از سوی سازمان بورس مواجه هستند، با تظاهرات در مقابل چشمان رییس سازمان بورس به استقبال افتتاح نمایشگاه رفتند.
برخی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر ارتباط معتقد بودند، به‌دلیل تغییر زمان قبلی این نمایشگاه و برگزاری آن بلافاصله پس از تعطیلات نوروز و همچنین برگزاری آن در ابتدای هفته، استقبال کمی از نمایشگاه صورت گرفته است.
غرفه‌داران و موسسات مختلف از وضعیت به‌وجود‌آمده ناراحت و معتقد بودند که نمایشگاه باید در تاریخ همیشگی خود برگزار می‌شد.
یکی از غرفه‌داران در تشریح مشکلات پیش‌آمده در این نمایشگاه می‌گوید: شرکت در نمایشگاه فقط برای ما هزینه‌بر بوده و با توجه به استقبال نشدن از آن عملا هیچ دستاوردی برای ما در پی نداشته است. عامل دیگری که موجب استقبال کمرنگ از نمایشگاه شد، عملکرد ضعیف در اطلاع‌رسانی بود. برگزارکنندگان نمایشگاه در خصوص اطلاع‌رسانی و معرفی نمایشگاه در رسانه‌ها ضعیف عمل کرده‌اند.
در عین حال از اقدامات مثبت صورت‌گرفته نیز می‌توان به حضور جمع‌هایی از دانش‌آموزان کودک و نوجوان در محل نمایشگاه اشاره کرد که خود می‌تواند زمینه‌ساز آشنایی نسل بعد با خدمات الکترونیکی بانک و بورس و بیمه‌ای باشد.
با این وجود، حضور این کودکان باعث شده بود فضای نمایشگاه تا حدی به‌هم‌ریخته و پرسروصدا شود و عملا آن را به محلی برای بازی‌های کودکانه تبدیل كند. شاید بهتر بود از کودکان صرفا در محل‌های خاص و در خارج از محیط نمایشگاه استقبال شود و در آنجا ابزارهای بورس بانک و بیمه‌ای به کودکان معرفی شود.
 

سوئیفت هک شد

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه