شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كمپيني  براي حل مشكل کم‌آبي سيستان

هفته گذشته سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان، خواستار همراهی مردم با کمپین «نذر آب» شد.

در قالب این کمپین قرار است تا کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم کشور جمع‌آوری شده و در راه بهبود وضعیت معیشت، آب و زندگی مردم این استان محروم هزینه شود.

با توجه به وقوع خشکسالی در استان‌های جنوبی و شرقی کشور، به‌ویژه سیستان و بلوچستان و راه‌اندازی کمپین نذر آب از مردم درخواست شده مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی خود را به منظور تهيه تانکر آب و آب‌های بسته‌بندی به اين كمپين اختصاص دهند.

پديدآورندگان اين كمپين امیدوارند با کمپین نذر آب، تا حدودی از مشکلات مردم محروم استان سیستان و بلوچستان کم كنند. شعار اين كمپين نذر روزانه يك بطري آب براي كمك به حل مشكل خشكسالي سيستان است و علاقه‌مندان به پيوستن به آن مي‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزينه يك آب معدني را به آسيب‌ديدگان از خشكسالي در استان‌هاي جنوب شرقي اختصاص دهند.

حواشي گفت‌وگوي تلويزيوني روحاني

هفته گذشته رييس‌جمهور بعد از مدت‌ها سكوت سرانجام در تلويزيون حاضر شد تا به بخشي از دغدغه‌ها و پرسش‌هاي مردم در خصوص گراني ارز و تورم كم‌سابقه ايجاد‌شده پاسخ دهد. پرسش‌هاي مطرح‌شده توسط مجري برنامه و پاسخ‌هاي روحاني البته با واكنش‌هاي بسياري در شبكه‌هاي اجتماعي همراه شد. برخي از كاربران صحبت‌هاي رييس‌جمهور را تكراري دانسته و برخي نيز به انتقاد از اين سخنان پرداخته و حتي صحبت‌هاي مطرح‌شده را به طنز كشيدند. در اين ميان برخي از كاربران معتقد بودند كه مجري برنامه مي‌بايست بيشتر رييس‌جمهور را به چالش بكشد و مانع كلي‌گويي مصاحبه‌شونده شود. برخي ديگر از كاربران نيز با اشاره به اينكه رييس‌جمهور در بخشي از صحبت‌هاي خود تقصير وضع موجود را بر گردن مشكلات دولت‌ها و سال‌هاي قبل دانسته، اين اظهارات را به طنز كشيده و به شوخي علت اصلي گراني را به سلسله‌هاي اساطيري و حتي به دوران دايناسورها مرتبط دانستند. البته تعدادي از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي نيز در مقام دفاع از روحاني برآمدند و معتقد بودند براي عبور از تحريم‌ها مي‌بايست مردم و دولت همدل و همزبان شوند.

روزت مبارک آقای تعطیل!

تقویم ICT ایران

حسابداری شخصی نیوُ

پاركينگ حرفه‌ای 2

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه