شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كمپيني براي مشخص كردن وضعيت فرزندان مسوولان

در هفته‌هاي اخير تصاوير منتشره از زندگي پرتجمل برخي از فرزندان مسوولان نظام در فضاي مجازي، با واكنش‌هاي منفي بسياري از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي همراه شده است. ماجراي عروسي پرهزينه و پرزرق و برق پسر سفير ايران در دانمارك و حاشیه‌های پیش‌آمده بر سر سبک زندگی پسر طهماسب مظاهری، رییس‌کل اسبق بانک مرکزی، بخش‌هايي از اين تجمل‌گرايي فرزندان مسوولان در فضاي مجازي است.

در پي انتشار اين تصاوير، گروهي از كاربران در صفحات مجازي دست به كار شده‌اند و كمپيني با عنوان «فرزندت كجاست؟» راه انداخته‌اند كه هدف اين كمپين مشخص شدن وضعيت زندگي فرزندان مقام‌هاي كشور است. تاكنون برخي از مسوولان از جمله محمدجواد ظريف، سيدعباس صالحي، وزير فرهنگ و مصطفی هاشمی‌طبا، معاون ريیس‌جمهور دولت اصلاحات به پرسش اين كمپين يعني فرزندشان كجاست پاسخ داده‌اند.

در اين ميان برخي از كاربران نيز به طنز با قراردادن هشتگ‌هايي، در خصوص فرزندانشان توضيح داده‌اند. براي مثال يكي از آنها نوشته فرزندش در مهدكودك است و ديگري نوشته فرزندش در حال قدم زدن در ‌پذيرايي است.

مجادله بر سر سهم ايران از خليج فارس

هفته گذشته همزمان با برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر، بار دیگر بحث رژیم حقوقی این دریا و سهم ایران از آن، در شبكه‌هاي اجتماعي مطرح شد.

برخي در شبكه‌هاي اجتماعي مدعي بودند ایران و شوروی سابق، به‌عنوان دو کشور ساحلی دریای خزر، هر کدام مالک 50 درصد از این دریا بوده‌اند و در معاهده 1921 و 1940 نیز که بین دو کشور امضا شده، این مالکیت 50 درصدی به رسمیت شناخته شده است، اما دولتمردان ایرانی‌ از حقوق ملت ایران و مالکیت 50 درصدی ایران بر خزر عقب‌نشینی کرده‌اند و قرار است سهم ایران به 11 تا 20 درصد کاهش یابد. اين اظهارات در حالي مطرح مي‌شود كه عده ديگري از كاربران نيز اعتقاد دارند با توجه به اينكه ايران كمترين ميزان ساحل را نسبت به چهار كشور ديگر دارد، اختصاص سهم كمتري از دريا به ما كاملا منطقي بوده است. پيش از اين در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد نيز که اجلاس سران خزر برگزار شد، همین بحث که ایران سهم خود را به دیگران می‌دهد باز هم مطرح شده بود.

تقویم ICT ایران

پاركينگ حرفه‌ای 2

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه