مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر افتتاح شد

روز یکشنبه هفته گذشته 27 فروردین مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در مراسمی با حضور مدیران سامسونگ ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف حمایت از طرح‌ها و پژوهش‌های حوزه فناوری راه‌اندازی شد.
تمرکز اصلی فعالیت این مرکز بر کمک به تولید و توسعه اپلیکیشن‌های حوزه‌های مرتبط با بهداشت و سلامت، محیط زیست، انرژی، آموزش، پژوهش و همچنین توسعه پروژه‌های کاربردی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
بام سوک هانگ، مدیر سامسونگ ایران در این مراسم گفت: این شرکت علاقه زیادی به حمایت از نوآوری و طرح‌های نوین در این حوزه دارد و در همین راستا، همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر را برای راه‌اندازی مرکز فناوری‌ آغاز کرده است.
وی گفت: شرکت متبوعش در راستای ایفای نقش خود، علاوه بر ارایه مشاوره تخصصی به محققان جوان، از حمایت لجستیکی این تحقیقات نیز دریغ نخواهد کرد. 
احمد معتمدی، رییس دانشگاه امیرکبیر نیز افتتاح این مرکز را نتیجه تلاش‌ها و رایزنی‌های یک‌ساله همکاران خود در دانشگاه و شرکت سامسونگ عنوان کرد.
رییس دانشگاه امیرکبیر، توسعه فعالیت‌های حمایتی و هدایتی در زمینه فناوری و ارتقای همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه امیرکبیر را از جمله اهداف اصلی افتتاح مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر نام برد.
معتمدی در مورد مشارکت با سامسونگ در افتتاح مرکز فناوری گفت: همکاری با شرکت‌های بین‌المللی و استفاده از توانایی‌های علمی این شرکت‌ها یکی از برنامه‌های راهبردی دانشگاه امیرکبیر است، به همین دلیل تصمیم گرفته شد برای استفاده از تجربیات بین‌المللی و توانایی‌های تکنولوژیک شرکت سامسونگ، زمینه همکاری با آن را فراهم کنیم و خوشبختانه با استقبال مدیران این شرکت هم روبه‌رو شد.
معتمدی در مورد چگونگی حمایت از طرح‌های ارایه‌شده نیز گفت: تامین فضا و مکان مرکز بر عهده دانشگاه امیرکبیر است و حمایت‌های لازم برای پیشبرد طرح‌ها را نیز شرکت سامسونگ بر عهده خواهد داشت. بر این اساس طرح‌ها پس از ارایه در مرکز مشترکی با حضور کارشناسان و مدیران دانشگاه امیرکبیر و سامسونگ بررسی می‌شود تا برای حضور در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر حاضر شوند.
حسین حسینی، مدیر اداره کل فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: هر تیم پژوهشی مجاز خواهد بود برای سه دوره سه ماهه از این فرصت استفاده کند. البته تیم‌ها بعد از هر دوره سه ماهه ارزشیابی شده و برگزیدگان وارد سه ماهه بعدی می‌شوند که پیشرفته‌تر و دارای حمایت‌های بیشتری است.
مدیر اداره کل فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر در مورد مالکیت معنوی طرح‌ها و محصولات گفت: در مرحله تولید محصول، دانشگاه امیرکبیر و شرکت سامسونگ هیچ‌گونه مالکیتی روی شرکت‌ها و محصولات نخواهند داشت.
بر اساس این گزارش، پس از انتشار فراخوان پذیرش طرح، اولین گروه از تیم‌های ورودی به مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر انتخاب شدند. تیم‌های علاقه‌مند ورود به این مرکز نیز می‌توانند تقاضای خود را به آدرس
 info@samsung-aut-tech.ir ایمیل کنند.

TD-LTE  مبین‌نت در شهر اهواز

گرداب لایک‌های تقلبی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه