هزینه حضور شرکت‌های ایرانی در جیتکس کاهش یافت

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار اعلام کرد: امسال با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت‎کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ‌ایران در نمایشگاه جیتکس، 30 تا 50 درصد هزینه غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‎شود.

محمدرضا طلایی، رییس این اتحادیه گفت: پاویون جمهوری اسلامی ‌ایران با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی و سایر تشکل‌های ICT اتاق بازرگانی ایران و با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق صادرات، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌و فدراسیون فاوای ایران برای چهارمین سال متوالی در جیتکس برگزار می‌شود.

طلایی افزود: امسال با حمایت سازمان توسعه تجارت برای مشارکت‎کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ‌ایران30 تا 50 درصد هزینه‎های غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‎شود که با توجه به جدیت اتاق بازرگانی ایران، معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ و سازمان توسعه تجارت برای حمایت امیدواریم حضور در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته اندکی ارزان‌تر تمام شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران درباره شرکت‌های حاضر در پاویون، گفت: ۱۰ شرکت دانش‎بنیان با حمایت معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری، پنج موسسه فرهنگی دیجیتال با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و چهار شرکت فناورانه با عنوان پاویون جمهوری اسلامی ‌ایران در این رویداد مهم فناوری منطقه حضور خواهند داشت.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران درباره حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه جیتکس به صورت پاویون و اینکه چرا شرکت‌ها برای حضور مستقل حمایت نمی‌شوند، گفت: اگر شرکتی بتواند مستقل در نمایشگاه شرکت کند بسیار مناسب است، اما حضور در قالب پاویون نشان از انسجام و فعال بودن صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این حوزه دارد و باعث کاهش هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های تخصصی می‌شود.

وی گفت: نمایشگاه‌های تخصصی و اختصاصی ایران که در برخی کشورها برگزار می‌شود، درصورتی‌که بلندمدت و در یک دوره زمانی پنج‌ساله انجام شود، اقدام مناسبی است اما برنامه حضور در نمایشگاه‎های تخصصی در بازارهای صادراتی کشورهای هدف باید بلندمدت باشد نه اینکه یک‌بار در کشور عراق و یک‌بار در افغانستان حضور پیدا کنیم.

تمرکز نمایشگاه امسال بر هوش مصنوعی و شهرسازی هوشمند است تا نشان دهد چگونه صنایع مختلف می‌توانند از صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده کنند.

سى‌وهشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در مرکز تجارت جهانی شهر دوبی در کشور امارات متحده عربی در موضوعات کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناوری حوزه‌های اینترنت‌چیزها، شهر هوشمند، هوش مصنوعی، هواپیماهای بدون سرنشین، سخت‌افزار، نرم‌افزار، نرم‌افزار تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای، لپ‌تاپ و تبلت، گوشى تلفن همراه، زیرساخت و شبکه‌هاى ارتباطى، تکنولوژی صوتی و سایرخدمات اینترنتی برگزار می‌شود.

پاویون رسمی ‌جمهوری اسلامی ‌ایران در سی‌وهشتمین نمایشگاه جیتکس دوبی در مهرماه سال جاری برگزار می‎شود.