اگر دوربین اختراع نشده بود

یه مدتیه نمی‌دونم جریان چیه مد شده بعضی مسوولان تو حوزه ICT به هر کاری می‌رسن جز کار اصلی خودشون و تو گویی تمام مسایل و مشکلات خودشون رو حل کردن و رفتن سراغ آباد کردن باقی مسایل و حوزه‌های کاری.

من همینجا عرض کنم که اگر دوربین عکاسی یا فیلمبرداری اختراع نشده بود، خیلی از هنرمندان، ورزشکاران، خوانندگان و خلاصه هر کسی که مردم می‌شناسنشون، عمرا مورد توجه و تقدیر بعضی از مسوولان قرار می‌گرفتن و این مسوولان صد سال نه می‌رفتن عیادتشون، نه با افراد عادی جامعه رفت و آمد می‌کردن و خلاصه کاری به کار هیچی نداشتن، چون اصلا دوربینی نبود این چیزا رو ثبت کنه و سه دقیقه بعد تو اینترنت دست به دست بچرخونن.

من موندم این حرکت خز کی می‌خواد ور بیفته، بابا جان والا مردم می‌فهمن که شما اگه قصد خدمت و کار خیر داشتی، اون حرکتت رو تو اینترنت و رسانه‌ها هوار نمی‌زدی.

حالا جالبترش اینجاس یه جوری دنبال دعوت و عکس گرفتن با افراد مشهور هستن و ازشون تقدیر می‌کنن و بهشون جایزه می‌دن که هر کی ندونه فکر می‌کنه از جیب شخصی دارن اینکارارو می‌کنن.

تو اکثر عکس‌ها رو که نگاه می‌کنی یا توی اداره هست و تو ساعات اداری، یا طرف مثلا رفته جایی ملاقات یا پیشواز این ورزشکارا و هنرپیشه‌ها بعد تو عکس از مدیر روابط عمومی گرفته تا مسوول دفتر و راننده و محافظ و کلی از بر و بچ اداره همه دسته‌گل به دست منتظرن.

ما اصلا کاری به اینکه این تیپ هزینه‌ها و خرج‌های تبلیغاتی از جیب مملکت هست یا اصلا جزو کدوم ماموریت‌های سازمانی این آقایون مسوول در حوزه فاوا هست نداریم. من خودم شخصا وقتی مادرم نذری درست می‌کنه و می‌برم برای در و همسایه هیچوقت عکاس و فیلمبردار با خودم نمی‌برم. یا وقتی می‌رم عیادت یکی از اقوام تو بیمارستان اونجا هم دوربین و فیلمبردار نمی‌برم تازه همشم از جیب شخصی خودم و بابام هست.

من حرفم اینه که حالا که کلی مساله و مشکل رو رها کردین و رفتین دنبال اینجور کارها اونم با بودجه و امکانات اداره محترم، اگه واقعا نیتتون خیره دیگه فیلم و عکس چی میگه این وسط.

یعنی مثلا مردم ببینن شما خادمشون هستین؟ بابا جواب نمی‌ده دیگه این حرکتا تازه نتیجه برعکس هم می‌گیرید.

از من گفتن بود، دیگه خود دانید.

خلاصه یک لحظه شما هم فکر کنید اگر دوربین اختراع نشده بود، بعید می‌دونم انبوهی از مسوولان دنبال کار خیر می‌رفتن!

عزت زیاد

آق فری

تقویم ICT ایران

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

راهنماي صوتي ايران

ننجون (زبان محلي)

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه