شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

اعتراض كاربران به برنامه ايرانيوم

هفته گذشته در برنامه «ایرانیوم» شبکه 3 تلویزیون ایرج ملکی و برادرزاده‌اش مونا ملکي حاضر شدند كه نحوه برخورد مجري برنامه با آنها باعث شكل‌گيري موجي از اعتراض‌ها در شبكه‌هاي اجتماعي شد.

این دو اينفلوئنسر به خاطر ساختن ویدیوهایی با پیام‌های اخلاقی در فضای مجازی به شهرت رسیده‌اند؛ ویدیوهایی ساده با یک پیام اخلاقی براي مثال، در ارتباط با مزاحمت خیابانی، فایده سوادآموزی و مواردي مانند اين‌ها.

کیفیت و شکل القای پیام این فیلم‌های کوتاه به‌گونه‌ای بوده که بیشتر از رساندن پیام مورد نظر، اسباب خنده مخاطب و تماشاگر شده است.

پس از پخش برنامه، بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به شکل مستقیم و غیرمستقیم به این برنامه اعتراض کردند ازجمله در صفحه اینستاگرام مجید افشاری (مجری برنامه) کامنت‌های زیادی در تقبیح این عمل و شکل برخورد افشاری نوشته شد.

صابر ابر (بازیگر سینما و تئاتر) نيز در تويیتی نوشته: آوردن ایرج ملکی و برادرزاده‌اش در صداوسیما یک رفتار غیرانسانی ا‌ست. آیا واقعا در این سازمان کسی اطلاعی از فعالیت‌های آنها نداشته یا دانسته و خواسته آنها را برای تمسخر دعوت کرده‌اند؟! این رفتار ترویج مرگ اخلاق بین مردم است.

سرويس اشتراك‌گذاري دوچرخه در تهران

هفته گذشته آمدن دوچرخه‌هاي نارنجي‌رنگ اشتراكي به تهران با واكنش مثبت كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي همراه شد. براي استفاده از اين دوچرخه‌ها كه با برند «بيدود» راهي خيابان‌هاي تهران شده‌اند كافي است پس از ثبت‌نام، اپليكيشن مربوطه را دانلود كرده تا از محل نزديك‌ترين دوچرخه‌اي كه در منطقه شما قرار دارد آگاهي يابيد. براي باز كردن قفل دوچرخه نيز كافي است برنامه بيدود را باز كرده و با اسكن كيو‌آركدي كه روي دوچرخه نصب شده قفل آن را باز كنيد. پس از استفاده از دوچرخه نيز مي‌توانيد در نزديك‌ترين جايي كه مشكلي براي تردد و عبور و مرور ايجاد نكند، دوچرخه را پارك و قفل آن را فعال كرده و برويد.

اين طرح در ميان كاربران تهراني در شبكه‌هاي اجتماعي طرفداران زيادي پيدا كرده و بسياري از كاربران خواستار آن شده‌اند كه در ديگر شهرها نيز اين طرح پياده شود تا امكان كاهش سفرهاي خودرويي در شهرها و كاهش آلودگي هوا به وجود بيايد.

اگر دوربین اختراع نشده بود

تقویم ICT ایران

راهنماي صوتي ايران

ننجون (زبان محلي)

تقویم ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه