پوشك بچه در صدر نگراني

هفته گذشته افزايش ناگهاني قيمت پوشك بچه در كنار احتكار گسترده اين محصول و نيز عرضه آن با قيمتي به مراتب بالاتر از آنچه روي پاكت درج شده، موجي از اعتراضات را در شبكه‌هاي اجتماعي شكل داد.

كاربران شبکه‌هاي اجتماعی که حسابی درگیر فشارهای اقتصادی این روزها هستند و کمبودها را مدام به یکدیگر اعلام می‌کنند، خبر «احتکار» را هم به‌خوبی پوشش می‌دهند و به‌راحتی از آن عبور نمی‌کنند. این‌طور است که هشتگ «احتکار» در این روزها فعال و زنده است و هر‌چند دقیق یک‌بار نوشته تازه‌ای در آن دیده می‌شود. جالب آنكه در صدر اخبار احتكار، خبرهاي مربوط به احتكار پوشك بچه قرار دارد.

برخي از اظهارنظرهاي كاربران ايراني در خصوص شكايت و نگراني‌هايشان از گراني ناگهاني پوشك بچه در پي مي‌آيد:

«ما عوض شدیم، دیگه به همدیگه رحم نمی‌کنیم، مشکل اقتصاد احتکار نیست، مشکل ذهنیه که به فکر احتکار می‌افته»، «نداشتن شرف یعنی احتکار پوشک ‌بچه. بسته پوشکی که دو سال پیش می‌خریدم ٢٣ هزارتومان، الان شده ٧٠ هزار تومان. مردم از کجا بیارن آخه؟»، «اونقدر ظالمید که مایحتاج ضروری مردم رو احتکار می‌کنین که گرون‌تر بفروشین و خون مردم بیچاره رو بکنین توي شیشه؟»، «جامعه‌يی که توش احتکار می‌شه، روی خوش نمی‌بینه…کی وقت کردیم انقدر بی‌رحم شیم؟»

فهرست جنجالي تيم ملي

هفته گذشته انتشار فهرست تيم ملي براي بازي‌هاي تداركاتي قبل از جام ملت‌هاي آسيا موجي از واكنش‌هاي منفي را (به‌خصوص از سوي طرفداران پرسپوليس كه فقط يك بازيكن از تيمشان به تيم ملي دعوت شده) درپي داشت.

بسياري از كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي نسبت به حضور‌نداشتن سیدجلال حسینی، بازیکن پرسپولیس در فهرست تيم ملي معترض‌ بوده و معتقدند از تيم پرسپوليس كه دوبار متوالي است قهرمان ايران مي‌شود و سال گذشته نيز در نيمه نهايي باشگاه‌هاي آسيا حضور داشته، مي‌بايست حداقل پنج بازيكن در تيم ملي باشند.

علی علیپور، محمد انصاری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا و شجاع خلیل‌زاده بازیکنانی هستند که بسياري از كاربران معتقدند مي‌بايست به تيم ملي دعوت شوند و سيدجلال حسینی نيز با انتشار تصاویري از آنها در اينستاگرام خود به شكل غيرمستقيم از دعوت نشدن اين بازيكنان به تيم ملي انتقاد كرده است.

تقویم ICT ایران

ننجون (زبان محلي)

كما

تقویم ICT ایران

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه